Aika räikeä veloitus Asianajotoimisto Matti Penttiseltä. Hometalo sovittelu ilman käräjöintiä, Kaksi kertaa heidän toimistolla (2x1h=2h) ja avustaja sovintotilaisuudessa ilman Penttistä (Turha, yritti vain paainostaa meitä hyväksymään vastatarjoukset asap. 7h). Kauhea kiire hyväksymään ensimmäinen tarjous ettei tarttis lähteä oikeasti töihin. Tottakai he ovat joutuneet olemaan yhteydessä vastapuoleen, lukemaan keissin ainakin päälisin puolin läpi, hankkimaan kaksi hinta-arviota ja välittämäään dokumenttejä sekä olemaan vielä päämieheen (meihin) yhteydessä sähköpostitse siinä välissä. Veloitus yhteensä 14830€. Penttisen a´300€ tuntihinnan mukaan tehtyä työtä vaikka avustajallekkin laskettaisiin sama vaatimaton veloitus tarkoittaa mimissääm 47h aktiivistä työtuntia...?? Voihan se olla että kun esim. välitetyn meilin 5 minuutista veloitetaan aina minimi 300€ niin päästäänhän tähän aika nopeasti. Onkohan nyt kaikki ihan kohdallaan? Jäi sen verran ihmetyttämään että piti lisätä tänne jos joku harkitsee samaa firmaa.
Asianajan hinta
3
1490
Vastaukset
- LopullinenRatkaisu
Asianajajan käsi on aina asiakaan taskussa. Eniten käytetty ja paras asismies on Smith&Wesson.
Vaivaako sinua ratkaisematon riita, johon haluaisit pikaisen päätöksen? Hae mukaan uutuusohjelmaan!
Suomi on täynnä riitatapauksia, jotka voitaisiin sopia nopeasti säästäen molemmilta osapuolilta aikaa ja rahaa. Nelosen uutuusohjelmassa tarjoamme osapuolille mahdollisuuden sovintoon, kokeneen lakimiehen avustuksella. Olipa kyseessä sitten kiistasta perinnönjaossa, naapuririidasta, pieleen menneestä remontista tai autokaupoista, ota meihin yhteyttä. Mikään riita tai kiista ei ole liian pieni.
Ohjelma kuvataan kesällä 2019. Mukaan valituille ihmisille lupaamme lainvoimaisen päätöksen heidän riitatapaukseensa.
Ilmoittautumaan pääset osoitteessa: https://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/2140774-vaivaako-sinua-ratkaisematon-riita-johon-haluaisit-pikaisen-paatoksen-ota-osaa-uutuusohjelmaan
Yhteydenotot ja tiedustelut: [email protected]- Anonyymi
Juu kyllä se huimaa touhua on laskutus olin itse yhdessä hallin osto riidassa jossa myyjä oli kaikki viranomais velvoitteet jättänyt suorittamatta. Niin muistan aina asianajajan sanat että asianomistaja ei saa oikeudella rikastua. Niin oikeuden käynnin jälkeen sanoin että kaikki muut kyllä......asianajaja kulut 43400€ tavaran tarkastaja(tyhjän toimittaja) 24300€ teki loppu raportin 3 kertaan kun ei osannut....kuvat eivät kohdannut tekstien kanssa ym,ym että on se kyllä laillinen ryöstö koko oikeus järjestelmä. Sitä olen myös hämmästellyt miten oikeus laitoksessa voi olla aivan päin vastaiset tuomiot esim. Käräjäoikeudessa tappo niin hovi vapauttaa ei syyllinen olikaan tehnyt mitään!! Kyllä se laitos on kuin entinen terveys keskus eli nykyinen oikeus arvaus keskus.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat956654Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4096390SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1614701Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien913614Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal963561Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en663422Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103272Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.02990Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil31805Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema151394