Asianajan hinta

Home

Aika räikeä veloitus Asianajotoimisto Matti Penttiseltä. Hometalo sovittelu ilman käräjöintiä, Kaksi kertaa heidän toimistolla (2x1h=2h) ja avustaja sovintotilaisuudessa ilman Penttistä (Turha, yritti vain paainostaa meitä hyväksymään vastatarjoukset asap. 7h). Kauhea kiire hyväksymään ensimmäinen tarjous ettei tarttis lähteä oikeasti töihin. Tottakai he ovat joutuneet olemaan yhteydessä vastapuoleen, lukemaan keissin ainakin päälisin puolin läpi, hankkimaan kaksi hinta-arviota ja välittämäään dokumenttejä sekä olemaan vielä päämieheen (meihin) yhteydessä sähköpostitse siinä välissä. Veloitus yhteensä 14830€. Penttisen a´300€ tuntihinnan mukaan tehtyä työtä vaikka avustajallekkin laskettaisiin sama vaatimaton veloitus tarkoittaa mimissääm 47h aktiivistä työtuntia...?? Voihan se olla että kun esim. välitetyn meilin 5 minuutista veloitetaan aina minimi 300€ niin päästäänhän tähän aika nopeasti. Onkohan nyt kaikki ihan kohdallaan? Jäi sen verran ihmetyttämään että piti lisätä tänne jos joku harkitsee samaa firmaa.

3

1406

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • LopullinenRatkaisu

      Asianajajan käsi on aina asiakaan taskussa. Eniten käytetty ja paras asismies on Smith&Wesson.

    • Vaivaako sinua ratkaisematon riita, johon haluaisit pikaisen päätöksen? Hae mukaan uutuusohjelmaan!

      Suomi on täynnä riitatapauksia, jotka voitaisiin sopia nopeasti säästäen molemmilta osapuolilta aikaa ja rahaa. Nelosen uutuusohjelmassa tarjoamme osapuolille mahdollisuuden sovintoon, kokeneen lakimiehen avustuksella. Olipa kyseessä sitten kiistasta perinnönjaossa, naapuririidasta, pieleen menneestä remontista tai autokaupoista, ota meihin yhteyttä. Mikään riita tai kiista ei ole liian pieni.

      Ohjelma kuvataan kesällä 2019. Mukaan valituille ihmisille lupaamme lainvoimaisen päätöksen heidän riitatapaukseensa.

      Ilmoittautumaan pääset osoitteessa: https://www.nelonen.fi/uutiset/viihde/2140774-vaivaako-sinua-ratkaisematon-riita-johon-haluaisit-pikaisen-paatoksen-ota-osaa-uutuusohjelmaan

      Yhteydenotot ja tiedustelut: [email protected]

    • Anonyymi

      Juu kyllä se huimaa touhua on laskutus olin itse yhdessä hallin osto riidassa jossa myyjä oli kaikki viranomais velvoitteet jättänyt suorittamatta. Niin muistan aina asianajajan sanat että asianomistaja ei saa oikeudella rikastua. Niin oikeuden käynnin jälkeen sanoin että kaikki muut kyllä......asianajaja kulut 43400€ tavaran tarkastaja(tyhjän toimittaja) 24300€ teki loppu raportin 3 kertaan kun ei osannut....kuvat eivät kohdannut tekstien kanssa ym,ym että on se kyllä laillinen ryöstö koko oikeus järjestelmä. Sitä olen myös hämmästellyt miten oikeus laitoksessa voi olla aivan päin vastaiset tuomiot esim. Käräjäoikeudessa tappo niin hovi vapauttaa ei syyllinen olikaan tehnyt mitään!! Kyllä se laitos on kuin entinen terveys keskus eli nykyinen oikeus arvaus keskus.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      137
      5798
    2. Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?

      Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san
      Ikävä
      396
      2609
    3. Kerro kaivattusi etunimi

      Miehille..
      Ikävä
      135
      2541
    4. Persut rahoittavat velkarahalla rikkaiden ökyelämää

      Minkä vuoksi persut eivät leikkaa rikkailta, joilla on maksukykyä? Tuskinpa tuo persujen käytös saa Suomen kansalta hyv
      Maailman menoa
      10
      2090
    5. Onhan tää tyhmää ajatella sua kun tuskin ees muistat mua

      Hyvää yötä sinne jonnekin. 💔
      Ikävä
      12
      1483
    6. Kerro kaivattusi etunimi

      Naisille
      Ikävä
      64
      1180
    7. Kun ei numeroa

      niin en edes voi viestittää, et suunnitelmiin tuli muutos. Ikävä on, ja kasvaa vaan🤍
      Ikävä
      10
      1072
    8. Mikä musta tekee

      Oikein haluttavan sun silmissä? Mä en ymmärrä. Parasta aika mennyt ko ohi 😃
      Ikävä
      52
      938
    9. Millainen on

      Ihanne kumppani
      Ikävä
      80
      856
    10. Temusta tilaamiseen tulee muutos

      Alle 150 euron tullivapaus poistuu. Vihdoinkin kankea EU saa jotakin aikaiseksi. https://www.iltalehti.fi/digiuutiset/
      Maailman menoa
      101
      855
    Aihe