Stoppi palautteelle - tv Radio Suomi

veksiK

Radio Suomen "kolmen kopla" ( JL, MK, JF) on ilmeisesti antanut ohjeet Ylen puhelinkeskukselle,
että heille osoitettuja puheluita ei yhdistetä ! Kunhan vaan mainitseekin jonkin nimen näistä,
alkaa välittömästi TOLKUTON tenttaus - mitä asia koskee? Missään nimessä ei kannata sanoa, että asiani koskee palautetetta. Ennen kuin ehdit kissaa sanoa , on puhelu käännetty Ylen palautepuhelimeen. Ja sehän nyt on jatkuvasti tukossa. Jos nyt onnistuu läpi pääsemään, on sama kuin seinille puhuisi. Tulos on - 0.

24

331

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Taistelijat

      Käsittämätöntä ! Radio Suomi on valtion omistama julkisen puolen kanava joka rahoitetaan pakkoveroilla. Asiakkaita ei kuunnella eikä palautetta ei noteerata.
      Miten ihmeessä nyky-yhteiskunnassa voi olla tuollainen mätäpesäke joka diktaattorimaisesti ärsyttää kansalaisia ohjelmilla jotka eivät ole suunnattu kenellekään. Käytännössä se tarkoittaa sitä että kolmella on kaikki valta soittaa mitä he päättävät.
      Ylen hallintoneuvosto pitää seuraavan kokouksen joulukuussa jossa Radio Suomen ohjelma-anti on tarkasteltavana. Onko se yhtä hampaaton, se nähdään joulukuussa.

      • Alakulttuurin_nousu

        Pitää kai palaute osoittaaa Ylen hallintoneuvoston jäsenille ja Ylelle,
        Olen kanssasi samaa mieltä.


    • valivalivalivali24

      Jos Radio Suomen päälliköiden tarkoitus on vastailla muutamien täällä nillittävien narsistien soittoihin, voisivat monet heille kuuluvista työasioista jäädä tekemättä. Onneksi heille on määritelty oikeita tehtäviä, eikä lapsellisten aikuisten nettikommentoijien vali-valien kuuntelut.

      • työmiesuusimaa

        No eipä noiden työn tulokset kummoisia ole!


      • alialialiali

        Ei tässä ketjun aloittaneessa jutussa ole kyse mistään nillityksestä! Nämä teinipomot ovat pilanneet verovaroilla ylläpidetyn arvostetun radiokanavan . Me maksamme yleveroa - meillä on oikeus arvostella ja vaatia muutoksia. Eiköhän noita mainoksilla rahoitettuja hömppäkanavia ole tässä maassa ennestään jo ihan tarpeeksi.


    • Äänekäs

      Tommi Soidinmäen Kartta, Mun sydän Kaija Koo ja Sateet Janna ovat soineet tänään kaksi kertaa. Kertoo soittolista. Ei mitään järkeä soittaa samaa monta kertaa samana päivänä.
      Edelliselle että pysy vaan omassa poterossa, epäkohdista on oikeus sanoa mielipide. Ja se sanotaan ääneen.

    • radio_suomen-tehtävä

      Radio Suomen tehtävä on tukea Wahvaa Ruotsalaisuutta

    • Huonoistahuonoin

      Radio Suomi, turha kanava. Juminut samaan formaattiin. Putiikki kiinni ja nappulat ulos.

    • 60-v

      On Radio Suomessa jotain hyvää:
      -Tunti 60-lukua kerran viikossa keskellä yötä, kun pitäisi olla nukkumassa.
      -Kadonneen levyn metsästys kerran viikossa
      -Kansanradio kerran viikossa
      Siinäpä ne.
      Mitäs turhia sitä ikäihmisille ohjelmia....

      • jatsityttö

        Enempi pitäisi saada verorahoille vastinetta.


    • Laaaatukamaaa
      • RadioSuoli

        Suomalaiset ovat niin alakuloista sakkia, että ihan hirvittää iloinen ja myönteinen musiikki. Surumarssia on saatava, saatana!


      • TuliSkorpioni

        Surumarssia todellakin,talvipakkasella lumisateessa Saksalaissotilaiden kävellessä vierellä ladattuine kivääreineen kohti Mauthausenia.Kohtalo on sinetöity pian tulee kaasua siellä suihkuhuoneessa,ei voi enää paeta orkesteri on vastassa,tuhkaa sataa päällemme kuin lunta.Me olemme seuraavat.


      • Lindhoh

        Radio Suomessa ei kuuntelijoiden mielipiteitä kuunnella. Lindroos soittaa vaan sitä samaa
        p...a päivästä toiseen.


    • Masentavaa

      Todellakin myönteistä musikkia kuten Lauri Tähkän Sinä olet minun ja Jenni Vartiaisen En haluu kuolla tänä yönä. Tämäkö on sitä myönteistä " uutta" musiikkia.
      Hautajaisiin tuollaiset sopii. Radio Suomen musiikkitoimitus on niin masentunutta porukkaa että sen musiiikki on surullista, epätoivoista ja kelvotonta ruikuttamista kuolemasta ja epätoivosta.

    • 60-v

      Olen nyt antanut periksi.
      Avaan Radio Suomen aamulla vain siksi aikaa, että kuulen yhdet alueuutiset. Sen jälkeen radio kiinni, ja auki taas Ykkösen puolelle puoli kahdeksalta, jolloin aamuhartaus on jo mennyt, sitä en edelleenkään kuuntele.
      Ykköseltä tulee ihan hyvää ajankohtaista ohjelmaa yhdeksään saakka ja sen jälkeen Muistojen bulevardi.
      Päivällä en avaa radiota enää ollenkaan, netistä löytyy uutisia ilman mökämusiikkia.

      • nomorers

        Ennen oli Radios Suomi soimassa 15 h päivässä. Nykyään joskus uutiset , sekahaku, iskelmäradio ja tohtori raimo. Tähän Jonna, Johan ja Marja pyrkivät uudistuksillaan?


    • Eikiinnosta

      En ole kuunnellut Radio Suomea pitkään aikaan. Ei siellä ole mitään kiinnostavaa. Kuuntelen kaupallisia asemia satunnaisesti. Radiot yleensä ovat jääneet netin jalkoihin. Kaikki näpläävät puhelintaan eikä kuuntele radiota.
      Radion aika alkaa olla ohi.

    • 60-v

      Sama juttu, nimimerkki nomores.
      Olin ennen radion suurkuluttaja, jopa lenkillä ja pihatöissä oli radionappi korvassa.
      Kaipaan vielä entistä alueellista ohjelmaa, nyt tilalla on kelvotonta musiikkia.

    • Ei_kiinnosta

      Radio Nostagiakin soittaa nykyisin aika paljon muuta kuin nostalgista musiikkia. Ei se niin epäpuhtaasti esitettyä mölinää ja vinkumista soita läheskään yhtä paljon kuin Radio Suomi tälläkin foorumilla julkaistuista kommenteista päätellen, mutta pilalle sekin one menemässä hissukseen.

      Kun Nostalgia aloitti, musiikin valitsi joku MUSIKAALINEN, minkä seurauksena erilainen rääkyminen ja kiljuminen oli hyvin harvinaista ja ilmeisesti eetteriin ihan vahingossa päässyttä. Radio Suomesta kuuntelen uutisia kello 7 ja 17. Lisäksi joitakin musiikkiohjelmia esimerkiksi sunnuntaiaamuisin kello7.05 ja 9.05. Päivällä asema pysyy kiinni.

    • ojk33

      Radio Suomessa on paljon - tai ainakin ennen oli - paljon ihan hyviä iltaohjelmia ja yöradioita.
      Nyt ne jää kaikki kuuntelematta surkean musiikkitarjonnan vuoksi.Kai se kohta koko kanava lopetetaan?

    • Jormajkärkkäinen

      Pitäisi perustaa kansan kuunteluneuvosto, joka määrittäisi kokouksissaan Ylessä soitettavat kappaleet ja siellä juontavat toimittajat. Kansan kuunteluneuvostossa olisi edustettuna suomalaiset vauvasta vaariin. Eri yhteiskuntaluokilla painotus olisi seuraava: Alle 15-vuotiaat 1 %, 15-25-vuotiaat 2 %, 25-45-vuotiaat 17 %, 45-60-vuotiaat 35% ja yli 60-vuotiaat 45%. Puoluekartasta poimittuna Kokoomus 3%, RKP 0%, Perussuomalaiset 30 %, SDP 10 %, Keskusta 20 %, Vihreät 1 %, Vasemmistoliitto 2 %, Kristillisdemokraatit 15 % ja puolueettomat 20 %.

      • käyrä

        Ja Lindroosille 30 % äänistä, Fermille 15% ja Keskitalolle 15% ja yleisölle 40 % äänistä.
        Näinhän Yle asian hoitaisi. Ja mikään ei taatusti muuttuisi.
        Alkaa v..skäyrä oleen aika tiukalla nykytilanteessa.


    • Oudgkmv

      Reino Nordinin Antaudun on erinomainen esimerkki kyllästyttävästä musiikista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra haluaa muuttaa

      maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
      Maailman menoa
      100
      9041
    2. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      315
      6867
    3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

      Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
      Maailman menoa
      100
      5970
    4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

      Tänään? Rehellisesti.
      Ikävä
      152
      3880
    5. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      30
      3261
    6. Maahanmuuton vastustajat ovat vajakkeja

      Jokainen täysijärkinen suomalainen tietää, että Suomi ei pärjää ilman ulkomaalaisvahvistuksia.
      Maahanmuutto
      77
      3245
    7. Kaivattusi nimi

      Kaivattusi nimi on
      Ikävä
      178
      2520
    8. On asioita joita kadun

      Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
      Ikävä
      17
      1836
    9. Toivoisitko että hän löytäisi jonkun muun?

      Joka voi antaa mihin et kyennyt?
      Ikävä
      32
      1488
    10. Mitä sä pelkäät?

      Että paljastan sut ja touhusi? Elät jotain ihan omaa fantasiaasi ja ainoa virhees oli sekoittaa mut näihin sairaisiin le
      Tunteet
      19
      1286
    Aihe