Kirja myy kun häkä.
https://www.iltalehti.fi/formulat/eb9ca2d2-3ace-432e-ae8e-8eca271a2e1b_fo.shtml
Joku toimittaja nyt vähän inisee, muuten niin loistavalle kirjalle. Kukahan tämän kirjan on kääntänyt, miten ihmeessä nuo Kimin sutjaukset avautuisivat englanninkielisinä.
Naurattaisikohan meitä suomalaisia, jos joku jenkki koittas sönköttää Suomea kapulakielellä tyyliin: "eläkää häirikkö muuta, tiiän kyll mitä mä teen!"
Hupaisaa, kuten Hotakaisen kirjakin englanniksi. Jättimenestystä luvassa, joopajoo ja hurratihei. Suomikuvaa taas nostetaan ihan uudelle levelille. Tuleva Sauber-kuski kertoo dokailustaan koko maailman väestölle. Se onkin hyvä laittaa just jonnekin Arabi-maihin jossa ei viinaa edes juoda.
Samoin isossa maailmassa, kuten vaikka USA, tai Kiina niin voi olla että Kimi ei ole vielä se maan ykkösurheilija....ehkä tämän kirjan jälkeen sitten onkin,
Kimi-kirjasta Bestseller
Hotaskainen-Raikkola
0
119
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?283345- 953120
- 762994
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim682917"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m522862Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862632- 352450
- 572311
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se412147- 321933