Tallqvist Infran laiskurit

Antti_ammattiautoilija

Mitä pölvästejä laiskureita Tallqvist Infralla on töissä nelostiellä Lapin eteläosassa, Kuivaniemen Myllykankaan ja kirkonkylän tienhaaran välillä?! Kahdeksankympin rajoitus vaikka ei näy kyseisiä paskaduunareita eikä koneita lähimaillakaan, ei moneen päivään. Viikonlopuksikin jätetty 80 kmh rajoitus. Muutoin tämä valtatien osuus on 100 kmh aluetta.

4

2446

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyhjästä

      Heillä on hallituksen aktiivimalli otettu käyttöön, kyllä tienkäyttäjät maksavat vaikka tyhjäkäynnistä.
      Tai sitten he ovat lakossa puolustamassa hallituksen tyhjää käyntiä.

      • hetihetiheti

        Tallqvistillä on särmää porukkaa hommissa.Nolommat ei näissä hommissa kestäsi!Nöyryyttävät itseään maanrakennusalan tessin mukaisilla palkoilla,hieman päälle kympin tunti työvuosista riippumatta,kahto vaikka palkkataulukosta,paskasta hommaa,pitkät päivät ja roomanni patistaa,minkä ehtii.
        Kusinen työmaa...


      • Nyt seis. En ole tässä keskustelussa varsinaisesti mukana, mutta pakko tulla sanomaan että tällainen keskustelutyyli menee aivan liian pitkälle. Asiat asioina ja ihmiset ihmisinä, jokaista täytyy kunnioittaa.


      • tallaajako

        Tais osuta ja upota?


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?

      Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi
      Sinkut
      358
      1124
    2. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      71
      758
    3. Missä vaiheessa

      Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et
      Ikävä
      37
      696
    4. Ajatteletko usein vielä

      Meitä?
      Ikävä
      50
      602
    5. Jännitän sua!

      En tiedä miksi! 🤭
      Ikävä
      41
      588
    6. Miksi meidän yhteys vain

      Säilyy? Säilyy ja säilyy? Joku syyhän siihen on?:))
      Ikävä
      63
      533
    7. SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia

      Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht
      Maailman menoa
      321
      501
    8. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      19
      491
    9. Kun tulet mun luo

      Mies, niin tuotko suklaata tullessasi? ;)
      Ikävä
      75
      471
    10. kasariperjantai 2026

      Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle
      Iisalmi
      22
      459
    Aihe