Kasvistensyönti vaarallista

Lentävä kasvissyöjä kuormittaa ympäristöä yhtä paljon kuin Suomessa kahdeksan vuotta pysyvä naudanlihansyöjä

Syökää myös runsaasti lihaa......kappas, lihansyönti onkin tilastoissa kasvussa....

https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/ympäristö/artikkeli-1.220580
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Noh olipa sieläkin pössöjä mielipiteitä, varsinkin tämä Kleemolan emäntä. Elukat saastuttaa hirveesti ja sitte niitä on liika vähä per hehtaari, eli tuotanto on tehotonta..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hedelmälihaa kirjoitti:

Lentävä kasvissyöjä kuormittaa ympäristöä yhtä paljon kuin Suomessa kahdeksan vuotta pysyvä naudanlihansyöjä

Syökää myös runsaasti lihaa......kappas, lihansyönti onkin tilastoissa kasvussa....

https://www.maaseuduntulevaisuus.fi/ympäristö/artikkeli-1.220580

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu