jos suomella menee näin huonosti, ei olla kaukana siitä minkä takia Jumala karkoitti israelin pohjoiset heimot, jos vertaa muinaista pohjois-israelia ja suomea, huomaako kukaan mitään eroo?, ei varmaan koska eroa ei ole. yhtälailla täysin Jumalatonta menoa täälä kun sielä aikanaan, ehkä puuttuu vielä pari patsasta joita suomalainen lie kernaasti kumartaa eu:n lisäksi, onhan eu:sta tullut suomalaisille jumala joka sanelee säännöt ja suomi poika ja tyttö vain nöyrösti kumartaa tai niiaa totellen "Herra iso herraa niinkuin "hän käskee"". onko Suomalainen kadottanut sielunsa, myynyt sen pienenä kansana eu:lle. voi mitä Suomi luulet saavasi mitättömänä kansana eu:sta!. Et saa Mitään.
häviöön joudut sinä vähäinen kansa, myit itsenäisyytesi halpaan hintaan. herätkää suomen päättäjät, herätkää suomen kansa, näennäisdemokratiassako me eletään, mitä eduskunta tekee, tappelee ja sotii keskenään. yksi toisensa jälkeen jättää edustajan tehtävänsä!?. onko bornaut, kuka Suomea johtaa, vai onko niin että kukaan ei enää tiedä, mitä tehdä, onko PM Yritysjohtaja taustaltaan huolimatta pihalla valtion johtamisesta.
pitäisi siunata maamme päämiehiä, mutta jokainen katsokoon itseänsä peilistä, jokainen on vain ihminen, ei kumarruksen arvoinen ja on vain yksi Herra.
suomi/uskonnot
pimeneekö-yö
1
287
Vastaukset
- pimeneekö-yö
kuunnelkaa, jokainen Suomalainen, kuunnelkaa avoimella sydämellä, ilman ennakkoluuloja.
http://www.tv7.fi/vod/player/62945/
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1251278
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89924- 95922
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede24869Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat289766- 95748
- 34648
- 109646
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.50581Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet131568