Lehdissä on aika paljon suurta virheellistä tietoa jo pyritään pienellä kirjoitettuna korjaamaan.
Lännen Media senhän sanoo jo nimikin, rahalla on maaginen voima jolla huonokin asia väännetään hyväksi, eli rahavoimien näkökulmaan.
Pienyrittäjien kynnystä pyritään alennetaan ja ottamaan lisätyövoimaa tarkoittaa kuitenkin päinvastaista eli kynnys potkujen antamiseen alenee.
Joskus haluan etsiä totuutta ja silloin voin mennä vaikka:
https://www.kansanaani.net/
https://www.tiedonantaja.fi/
https://www.ktpkom.fi/tyokansan-sanomat/
Uskonpa ettei tämän palstan seikkailijat ole koskaan hakeneet muuta tietoa kuin sitä mitä heille syötetään.
Lännen Media senhän sanoo jo nimikin, rahalla on maaginen voima jolla huonokin asia väännetään hyväksi, eli rahavoimien näkökulmaan.
Pienyrittäjien kynnystä pyritään alennetaan ja ottamaan lisätyövoimaa tarkoittaa kuitenkin päinvastaista eli kynnys potkujen antamiseen alenee.
Joskus haluan etsiä totuutta ja silloin voin mennä vaikka:
https://www.kansanaani.net/
https://www.tiedonantaja.fi/
https://www.ktpkom.fi/tyokansan-sanomat/
Uskonpa ettei tämän palstan seikkailijat ole koskaan hakeneet muuta tietoa kuin sitä mitä heille syötetään.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Koska korjaamisen yritys on joka päiväisti niin:
Pienyrittäjien kynnystä pyritään ylentämään ja ottamaan lisätyövoimaa tarkoittaa kuitenkin päinvastaista eli kynnys potkujen antamiseen ylenee.
Asiaa voi jokainen tulkita ymmärryksensä mukaan ja lopputulos on ihan varmasti, ettei eduskunnasta löydy yhtään viisaampaa selittäjää.
"Pienyrittäjien kynnystä pyritään ylentämään ja ottamaan lisätyövoimaa tarkoittaa kuitenkin päinvastaista eli kynnys potkujen antamiseen ylenee."
Mitä ihmettä?
Minä uskoisin että sinut on aivopesty!
Melkoista propagandaa nuo aviisit mitä tarjoat!
Totuus on kuitenkin tarua ihmeellisempää "lännenmedian" tuottama proganda on aivopesemistä parhaasta päästä.
Suomalaiset työntekijät äänestävät ja ovat äänestäneet omia etujaan vastaan, koska rikkaat ovat rikastuneet ja köyhät ovat köytyneet (tutkittua tietoa.)
Valtion ottamat lainat ovat virranneet rikkaille, jos lainoilla olisi parannettu huono-osaisten elämisen mahdollisuutta, niin silloin ne olisi hyväksyttävää.
Uskon asia ei ole kuitenkaan mikään tietolähde nuo aviisit mitä summamutikassa laitoin kertovat usein kuitenkin miten asiat ovat huono-osaisten kannalta.
"köyhät" ja "huono-osaiset" äänestävät kaikkein laiskimmin (tutkittua tietoa) joten ilmeisesti halua ei ole vaikuttaa asiaan? Toisaalta tuloerot ovat viime vuosina pienentyneet (tutkittua tietoa) joten alkavatko rikkaat "pehmentyä"?
Taidat länkyttää summamutikassa mitä sattuu? Perhdy vielä asioihin ennenkuin avaudu muutenkin korjaa kirjoitusasua niin että sitä voi ymmärtää!
Ainut oikea tieto oli, (että"köyhät" ja "huono-osaiset" äänestävät kaikkein laiskimmin)
, mutta he eivät juurikaan samasta syystä kykene vaikuttamaan niihin päätöksiin joilla heitä alistetaan köyhyyteen.
Seuraava on tutkittua tietoa jotka avaa Mv_lehtikö lukijalle toivottavasti ymmärettäväksi tuloerojen kasvamisesta:
Ero levenee jälleen
Rikkaiden ja köyhien välinen ero on siis pysynyt melko tasaisena toistakymmentä vuotta. Eduskunnan tietopalvelun laskelmien mukaan ero olisi alkanut taas revetä.
Eduskunnan tietopalvelun laskelmiin sisältyi myös tuloerojen kehitys vuosina 2017–2018. Näiden kahden vuoden aikana käytettävissä olevat tulot vähenevät kaikissa tuloryhmissä, eniten kuitenkin alimmissa.
Pääministeri Juha Sipilä myönsi A-studiossa, että hallituksen politiikka on iskenyt enemmän pieni- kuin suurituloisiin ja lisännyt eriarvoisuutta. Samalla Sipilä toivoi, että seuraavaksi hallitus pystyy puuttumaan eriarvoistumiseen.
Tuloerojen kasvamisesta on kirjoittanut myös Helsingin Sanomat
Ensi vuoden budjetti kääntää tuloerot selvään kasvuun – ”Tämä hallitus toteuttaa erilaista tulonjakopolitiikkaa”, sanoo ekonomisti.
Tällä hallituskaudella kaikkein pienituloisimpien tulot ovat laskeneet eniten. Syynä ovat perusturvaetuuksien leikkaukset. Yli keskituloiset hyötyvät veronkevennyksistä.
Taidan mennä päivälevolle vaimon viereen voitte sillä aikaa vaikka väitellä sen epäaitorealistin kanssa "oikeista" asioista.
amerikano kirjoittaa asiaa, mutta kauniit ja rohkeat eivät ymmärrä sitä.
Perässä juoksevat joukot äänestävät edelleen oikeistomedian loppareitten ihanteita.
Hienoa hallitus eduskunnassa äänestettiin ehdotuksesta jonka sisälöstä ei ole tietoa.
Eduskunta on joutunut naurunalaiseksi ( ! )
Lakiesitys ei ole vielä saapunut eduskunnan käsittelyyn, joten sen toteutumiseen on vielä matkaa. Ongelmaksi muodostuu ainakin se, että perustuslakivaliokunnan tulee antaa siitä lausunto
Eniten nauratti tämä pallero josta jotkut puhuu työministerinä. Ei osannut sanoa mitä laki sisältää mutta kovasti sitä puolusti. Sipilä oli jo lähtenyt hoitamaan bisneksiään.
https://seura.fi/asiat/seuran-selvitys-juha-sipilasta-tuli-miljonaari-valtion-tuella-ja-harskeilla-tutunkaupoilla/
Varikset nauraa hallitukselle.
Kesätöihin on aina otettu määräajaksi joulu kiiriesiin tilapäisesti.
Hallitus peittää tärkeimmät asiat vouhotuksiin.