MV-Lehti on arvokas media!

MV-lukija

MV-Lehti on tärkeä uutiskanava, joka pyrkii kertomaan uutiset sellaisenaan, ilman manipulointia, asiayhteyksistä irroittelua, sensurointia, kaunistelua jne. Koska nykyiseen politiikkaan ja viranomaistoimintaan kuuluu myös enemmän tai vähemmän päivänvaloa kestämätöntä tai muuten negatiivisia fiiliksiä herättävää toimintaa, niin MV-Lehden kaltainen tiedonjulkaisija voi olla haitallinen monella tavalla. MV-Lehti onkin tehnyt työnsä kiitettävästi, joten ei ole ihme, että sitä vastaan hyökättiin keinotekoisella vihanlietsonnalla, valheilla, kaivamalla kaivetuilla syytöksillä ja propagandalla.

"MV-Lehti on valhemedia". Millä perusteella? Siksi, että se kertoo asioita sellaisena kuin ne tapahtuu? Kun MV-Lehden julkaisemia artikkeleita tarkastelee objektiivisesti, niistä ei löydy valheita. Se, että MV kertoo jonkun asian, josta valtamedia vaikenee, ei tee kerrotusta asiasta valhetta. Mutta näin vain halutaan uskotella. Kun antiMVpropagoijilta pyytää todisteita, hävitään paikalta. Tai sitten joku heittää ruudulle jonkun kuulemansa valheellisen "todisteen", mutta ei ole ollut riittävästi älyä tutkia "todisteen" taustoja, joka sitten lähemmässä tarkastelussa osoittautuu perättömäksi.

AntiMVtoiminta on epäonnistunut joka tavalla. Sen toiminnan epärehellinen ja absurdikin toiminta on selkeästi näkyvissä. Kuten vanha sanonta sanoo 'valheilla on lyhyet jäljet'.

Koska iso osa kansasta lukee edelleen totuuden sanomalehdestä, on hyvä, että mediakentässä löytyy myös valtamediaa kurissapitäviä vaihtoehtomedioita. Ilman heitä politisoitu valtamedia tekisi elämästämme teatteria. Aivan kuten Pohjois-Koreassa.

Tukekaa MV-Lehteä sekä lukemalla, kannattamalla, jakamalla uutisia että taloudellisesti. Vaihtoehtona oleva valtamediateatteri on pidettävä kurissa.

9

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ikjj

      Mikä ihmeen mv media.

    • Mediatarkkailija

      Nimenomaan! Kaikki valta- eli valhemedian propagandaa vastustava vastamedia on arvokas.

      MV-lehden entinen pitäjä Janitskin tuomittiin poliittisessa näytösoikeudessa syyttäjän vaatimaan maksimirangaistukseen!? Mikä on poikkeustapaus vastaavissa oikeusjutuissa.

      Suomi seuraa siis monia Länsí-Euroopan maita, joissa myös kansalaisia tuomitaan "väärien" mielipiteiden julkaisemisesta. Valtamediat saavat kuitenkin aivan rauhassa valehdella ja panetella päin naamaa!?

    • Hyvätoimittaja

      Jessica Aro on hyvä ja sivistynyt toimittaja joka kulkee omia polkujaan eikä kumartele kuvia ja alistu trollauksiin.

      • VitsinMurjaisit

        Valtamedian toimittaja saa valehdella ja panetella kokonaista kansanosaa ja poliittisia vastustajiaan ilman mitään rangaistusta!? Koska on valtaeliitin lakeija eli oikeuden yläpuolella.


    • PahaJuttu
    • Oikeus.toteutuu

      Tekee terää 😎😎😎

    • shitsipilä

      Ihmetellä sopii onko joku vielä Suomessa niin alkuasukas, että uskoo Helsingin Sanomia tai YLE uutisia, vastamedian toimesta, monet jutut ammuttu alas ja ylen ja hesarin vois lopettaa kokonaan.

      • kelanpummititkee

        Kysy duunikavereilta


      • TyöttömätVässykät

        Hahaha nää on niin pellejä. Mv lehti on ainoa mukava totuus kun kirjoittajat on yhtä fiksuja kuin lukijansakin.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko tyytyväinen viime tapaamiseemme?

      Vai toivoitko sen menevän toisella tavalla? Miten?
      Ikävä
      71
      2993
    2. Nyt se sit loppuu

      Et ei enää nähdä ja yhteyttä pidetä.
      Ikävä
      46
      2604
    3. Kuoleman pelko katosi

      Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä
      Hindulaisuus
      432
      2245
    4. Viikonloppu terveiset kaivatulle

      tähän alas ⬇️⬇️⬇️
      Ikävä
      79
      2158
    5. Jos sitä keittelis teetä

      Ja miettis mitä mies siellä jossain touhuilee... ☕️
      Ikävä
      95
      1966
    6. Myötähäpeä kun näkee sut,

      tekisit jotain ittelles. Ihan hyvällä tämä!
      Ikävä
      32
      1732
    7. Huomenta ........

      Huomenta 💗 Tiedän, että tuntuisit hyvälle.
      Ikävä
      12
      1546
    8. Kuhmolainen on selvästi kepun lehti

      Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan
      Kuhmo
      17
      1497
    9. Mitä nämä palautteet palstalla ovat?

      Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?
      Ikävä
      29
      1319
    10. Ei mun tunteet

      ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil
      Ikävä
      29
      1316
    Aihe