Lahden kaupungin terveyskeskuslaskutus

Lahden kaupungin terveyskeskuslaskut tulevat edelleen 4 kuukautta myöhässä. Ovat tulleet näin koko vuoden. Vieläkään IT-järjestelmiä ei ole saatu kuntoon. Surkeaa palvelua asiakkaille!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Tieto luo tuskaa... Nämähän ovat ko. puljun systeemejä kuten tuo hoitajien verenpaineet nostava nightmare (oikea nimi taisi olla lifecare) -ohjelmakin.

Ko. puljulla muutenkin hyviä malleja kuten VR:n lippuhomma, e-resepti ym. ihmisten harmiksi tehtyjä tyräyksiä...

Äänestä

Lahden kaupungin terveystoimen hoitaa HYKY ei siis Lahden kaupunki

Äänestä

Kommentoi aloitusta


eituukesää kirjoitti:

Lahden kaupungin terveyskeskuslaskut tulevat edelleen 4 kuukautta myöhässä. Ovat tulleet näin koko vuoden. Vieläkään IT-järjestelmiä ei ole saatu kuntoon. Surkeaa palvelua asiakkaille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu