Tähän sähköpostiin olen tyytyväinen! EU:n ulkopuolella, Sveitsissä, postit kryptattu ja perusversio on ilmainen, joka riittää päivättääiseen käyttöön. Suosittelen.
https://protonmail.com/
https://protonmail.com/
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Käyttänyt jo monta vuotta. Ei se ole sen kummempi kuin mikään muukaan. Varsinkin jos käyttää PGP-salausta.
Se on yksi näitä palveluja, jotka sitten jossain vaiheessa tulevat maksulliseksi ja jos et halua maksaa menetät kaikki siellä pitämäsi tavaran.
Näinhän kävi esim. fastmail.comin kanssa.
Oma operaattorisi ja muut väliintulijat pystyvät lukemaan kaikki meilisi jotka tulevat ja lähtevät Protoniin. En huomaa minkäänlaista salausta käytetyn. Nehän tulee ja lähtee koneeltasi selväkielisinä. Kaikesta jää kopiot Protonille itselleen. PGP salauksessa voivat lukea myös mutta teksti on pelkkää kirjainmössöä mistä kukaan ei ota selvää. Ei edes KGB, FBI sun muut seriffitkään.
Tässä esimerkki pgp -salatusta viestistä, ota siitä selkoa jos saat:
pXgS6l3UxXe7viiTD6ESJiDcWoyUIrTGcDJFt1HQmF6xHRiy
bwDhPy4EeV4V1nHmBCckP5DPSdkL0 wx oPY9FXEjzWNRFFysg3m7rYFEqKrGjcn