olen asunut Laukaassa 10-vuotta ja ei voi kuin kehua paikkaa. niin rauhallista on meno täällä. ja kaikki palvelut kävelymatkan päässä. kesällä satama on kaunis ja viihtyisä käydä vaikka jäätelöllä. tänne jään!!
Vastaukset 5
- Tunnustajo
Jes!! Loppupeleissä rivien välistä voi lukea APUA HALUAN POIS tästä kauheasta tuppukylästä.
- Oletkokatkera
Muuttakaa jo ihmeessä kaikki Laukaan haukkujat ja vihaajat, sinne missä on parempi asua ja oleskella!! Vaikuttaa oudolta kun roikutte tällä palstalla yötä päivää haukkumassa Laukaan asioita. Taitaa olla ainut paikka missä pystytte asumaan ja teitä elätetään?
Laukaa on mitä ihanteellisin paikka asua, on tarpeelliset palvelut, kaupat, päiväkodit, koulut ja harrastus mahdollisuudet lähietäisyydeltä. Jyväskylän palvelut lähellä, ja tästä pääsee joka puolelle muutamassa tunnissa jos haluaa isompiin ympyröihin.- Jottatota
Itse olen joskus laukaassa asunut ja muutettiin pois koska porukka oli aivan saatanan sisäsiittoista.. Ja koulukiusaaminen pahimmasta päästä. Kateellisia yh juoruämmiä ja kyyläreitä.
Loppu minun lasten kiusaaminen kun vaihtoivat koulua. Että on tämä toista asua Jyväskylässä täällä ei ketään kytätä ja arvostella.
Vielä sen verran että pysykää laukaan juntit pois Jyväskylästä täällä ei kaivata häpeä pilkkuja. - Hankielämä
Jottatota kirjoitti:
Itse olen joskus laukaassa asunut ja muutettiin pois koska porukka oli aivan saatanan sisäsiittoista.. Ja koulukiusaaminen pahimmasta päästä. Kateellisia yh juoruämmiä ja kyyläreitä.
Loppu minun lasten kiusaaminen kun vaihtoivat koulua. Että on tämä toista asua Jyväskylässä täällä ei ketään kytätä ja arvostella.
Vielä sen verran että pysykää laukaan juntit pois Jyväskylästä täällä ei kaivata häpeä pilkkuja.Ompas outoa, en tunne ketään yh:ta sen paremmin en ole tavannut kyylääjiä??! Elän omaa elämää en seuraa muiden tekemisiä, ei kyllä kiinnostakkaan.
- Ettsillälailla
Eipä niitä kyyläreitä tyhmempi huomaakaan
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l266850- 67665
Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni39626Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et34548- 50464
- 30434
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona30430En pyytele enää koskaan anteeksi mitään sinulta
Olet ollut kohtuuttoman kylmä ja tyly tilanteeseen nähden.45427- 38426
- 37397