Paljonko maksaa dolmuksen kerta lippu?
matkan hinta
14
655
Vastaukset
- kylperia
Tässä on aivovammaiselle kysyjälle tietoa:
https://www.pienimatkaopas.com/alanya/matkat_liikkuminen.html- eipaikallinen
Mistä näin viisaita ihmisiä riittää , kuten "kylperia". Tyhmiin ja merkityksettömiinkin kirjoituksiin voi vastata asiallisesti tai ehkä viisainta olisi olla vastaamatta !
Tuo 2 liiraa ei ole mikään yleispätevä ! Kyllä dolmuksellakin kuljettaessa vaikuttaa matkan pituus. Mekin olimme niin tyhmiä,että jouduimme kysymään kuljettajalta hinnan poistuessamme autosta, kun matkan pituus oli 10km, maksoi 4 liiraa / henkilö (10-18). Matkapudjetissa merkityksetön dolmuksen hinnat, mutta pitää kysyä pitemmillä matkoilla.
- ffc
2,15 Kentcardilla.
- Ellibes
3,50 liiraa oli syyskuussa tänä vuonna.
- hikkkeli
Turkkilaiset nostavat kaikkia hintojaan sitä mukaa kun liiran arvo laskee.
Turisti ei siis hyödy valuutan alennuksesta yhtään mitään; ehkä päinvastoin.- Alanyassakymmeneskerta
Ei kyllä pidä paikkaansa tuo väite. Oltiin 2 viikkoa syyskuussa Alanyassa, ja hinnat oli todella alhaiset. Rahaa oli mukana samanverran kuin vuosi sitten. Kotiin palattua lompakossa oli vielä 500€. Joka päivä ulkona syötiin ja paljon tuliaisia tuotiin. Muista jos ei meitä turisteja siellä kävisi, niin paikallisilta jäisi nämäkin liiraa saamatta.
- Höhlä
Riippuu mihin se dolmus on menossa. Vaikkapa pikapesuun tai kabiinihissillä kalekukkulalle?
- Höhlä
Ensin tiätysti pikapesuun ja sitten Kale- kukkulalle henkittämään.
Mitä se maksaa? - höhlä.housupyykille
Nimi kertoo vastaajasta taas paljon - "hohlä". Sohvaturistikin tietää alanyan ja kale kukkulan.
Kemeristä - kirisiin maksoi 4L, jotain 7 km kaiketi. Halpaa on dolmus matkustelu - kukkulahöhlä
Minne sillä bussilla matkustetaan?
Ei Alanyassa ole mitään muuta nähtävää kuin tuo kukkula.
- Kestelden
Mitä lienee kysyjä tarkoittanut dolmuksella? Kaupungin bussit eivät ole dolmuksia.
- almeria
Mutta dolmukset ovat edelleen dolmuksia. Olet ihan vitun huono saivartelija. Yksi huonoimmista ikinä. Mitä lisäarvoa toit mielestäsi kysymykseeni? Et mitään, koska et tuota sellaista missään asiassa.
- eipaikallinen
almeria kirjoitti:
Mutta dolmukset ovat edelleen dolmuksia. Olet ihan vitun huono saivartelija. Yksi huonoimmista ikinä. Mitä lisäarvoa toit mielestäsi kysymykseeni? Et mitään, koska et tuota sellaista missään asiassa.
Ni mitä ny sitte se bussi lippu maksaa?
- almeria
eipaikallinen kirjoitti:
Ni mitä ny sitte se bussi lippu maksaa?
Tee siitä asiasta oma aloituksesi. Tämä on toisen asian kysymysketju.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht2033772Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?
Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii582362Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3912276- 462170
Meneeköhän sulla
oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua321511Muutama kysymys ja huomio hindulaisesta kulttuurista.
Vedakirjoituksia pidetään historiallisina teksteinä, ei siis "julistuksena" kuten esimerkiksi Raamattua, vaan kuten koul5131277Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em931261- 561237
- 651107
Jumala puhui minulle
Hän kertoi sinusta asioita, joiden takia jaksan, uskon ja luotan. Hän kuvaili sinua minulle ja pakahduin onnesta kuulles1211083