Mikä putiikki

Minkälainen liike on tämä Suomen sänkytukku, jossa on tällä hetkellä kova alemyynti.
11189
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Älä sekaannu . On kunnon huonekaluliikkeitäkin suomessa

Äänestä

Kiertelin+ja+katselin+missään+ei+ole+ns.+normaalihintaisia+huonekaluja.Huijausliikkeet+pitäisi+laittaa+vastuuseen+ja+asiakas+maksaisi+siitä+jatkuvasti+ilmoitetusta+ale+50%+hinnasta+vieltä+ale+50%.Normaaliksi+hinta+tulee+kahdenviikon+ilmoittelusta.+Eli+hinta100+€+ale+50%+kahden+viikon+jälkeen+hinta+25+€.

Äänestä

Tämä on niitä samoja konkurssiyrittäjiä jotka aikanaan tekivät konkan suomi-soffa nimellä.Täysin välistävetäjiä.Omakohtaista kokemusta on kun siivosin aikanaan konkurssipesän jäämistöä eteenpäin ...Taitaa olla "takuu-asiat" hoidossa???

Äänestä
  • Onko joltain jäänyt saamatta jo osittain maksetut huonekalut. Nehän pyytävät kaupanteon yhteydessä puolet ja loput sitten kun tavara tulee.

    Äänestä

Täyttä paskaa anttaa olla.

Äänestä
  • Kuulin, että monelta on jäänyt huonekalut saamatta. Osa huonekalujen hinnoista maksettu, mutta sen jälkeen vain lupauksia. Kyllä lähes puoli vuotta tuntuu jo liian pitkältä toimitusajalta.

    Äänestä

  • Sohvaperuuna kirjoitti:

    Kuulin, että monelta on jäänyt huonekalut saamatta. Osa huonekalujen hinnoista maksettu, mutta sen jälkeen vain lupauksia. Kyllä lähes puoli vuotta tuntuu jo liian pitkältä toimitusajalta.

    "Mikä mikä mikä, missä missä missä, miksi miksi miksi jne... Nyt turrvat kiinni. Mitä saa..naa te tänne valitatte. Menkää liikkeeseen ja selvittäkää asia. On se nyt suorastaan hulluutta ryhtyä tällä sivustolla itkemään. Itsehän olette kauppanne tehneet, ja elämä on niin kuin sen järjestää, sano... Hah hah haaa!!!...

    Äänestä

Älä sinä älyvapaa suntinkaivaja puutu täällä joka ikiseen viisaitten ihmisten aloittamaan viestiin koska sinun vajavainen älysi ei siihen riitä.

Äänestä
  • Kerropa kuka olet, niin tulen käymään. Sinä saa..na haukut älyvapaaksi suntinkaivajaksi ja kaiken lisäksi älykkyydeltäni vajavaiseksi. Nyt pyydät anteeksi välittömästi, ennen kuin tutkinta alkaa. Onko selvä...

    Äänestä

  • Kuinka kehtaat pyytää joltakin anteeksipyyntöä sinä joka olet täällä haukkunut satoja ihmisiä naisille kiroilemalla ja aina loppuun se sairas lause hah,hah,haa.

    1Äänestä

Konkkaan+pisti+taas+Toivaisen+Harri+firmansa.+Sukuvika.+Mutta+ei+huolta,+ahneus+jälleen+varmaan+ajaa+kohti+uusia+yrityksiä,+ihan+kuin+koko++Kajaanin+Toivaisten+suku+ois+rahakiimassaan+järjiltään.++Ja+näkyvät+olevankin.+Mutta+ratkaisu:+Seteliä+vaan+kuolleen+suuhun+sitten+kun+aika+jättää,+ehkäpä+saisi+jopa+ostettua+paremmat+fasiliteetit+sitten+"siellä+perillä"?+=)Ja+aina+se+-50-80%+on+hyvä+mainita+sitten+matkan+päätteeksi+:D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Bonnel kirjoitti:

Minkälainen liike on tämä Suomen sänkytukku, jossa on tällä hetkellä kova alemyynti.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu