Joku Tanja sanoo Perhehoitoliiton Facebookissa, että "vielä kun saataisiin laki pysyvästä sijoituksesta". Kuulemma vähentäisi sossujen työtä.
Hyvä Tiihonen, ai ettei valvontaa lainkaan? Älä naurata! jatkuvasti luetaan, miten se rakas isukki sijaisisukki oli hyväksikäyttänyt kahta lasta tai kaltoinkohdellut tai ollut antamatta ruokaa.
Niin kauan, kun ammattikuntasi hyvä Tiihonen kaltoinkohtelee puolustuskyvyttömiä. älä näe untakaan, että TEILLE annettaisiin toisten ihmisten lapsia pysyvään sijoitukseen.
Silloin syttyy uusi Me too kampanja. Liika lapset ja perheet ja suvut kärsivät VÄKIVALTAISESSA sijaishuollossa, erityisesti sijaisperheissä.
Ai, että sossujen työ vähenisi. Ei ne siellä kammotaloissa metsien keskellä (entisiissä maataloissa) käy muutenkaan.
.
Perhehoitliiton facebook
3
277
Vastaukset
- ainutsijaisisukki
Vai mitä ihmeen säädöstä kaipasit Tanja? Pysykää erossa toisten ihmisten lapsista!
- selvätapaustanja
Olisi hyvä ajatella asioita lasten näkökulmasta siellä Perhehoitoliitossa, ei sosiaalityöntekijöiden tai "isukkien" näkökulmasta. Muista Tanja. ajattele lasten ja perheiden parasta!
Mikä on selvä tapaus hyvä Tanja? Kerropa meille, mikä on sinun selvä tapaus? Kyllä sijaishuollon väki asettuu aina tavallisten ihmisten yläpuolelle. He osaavat diagnosoida, ja nähdä selvät tapaukset.
Mijksi sijaishuollon toimijat ovat YLIMIELISIÄ?
Ja osa heistä hyväksikäyttää lapsia, kaltoinkohtelee heitä jne.
Että kehtaattekin ehdotella säädöksiä ptysyvästä sijaishuollosta. Hyi. EI IKINÄ.
LOKAKUUN LIIKE KUULOLLA! - humalainentapaus
Terve Tanja sieltä Perhehoitoliiton facebookin kommenteista! Mä oon kuule selvä tapaus! En ole lainkaan humalassa! Olen kuule täysin selvä. Mee too!
Näpit irti toisten lapsista!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä
"Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan1711123Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan
Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv8010241- 494304
- 244007
Perussuomalaiset kirjoittaa vain positiivisista uutisista
Ei tarvitse palstaa paljon seurata, kun sen huomaa. Joka ainoa positiivinen uutinen Suomen taloudesta tai ylipäätään, ni103988Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv353786Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"
"– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h573679No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol413523- 533213
- 422935