Sotkamon poliisikammarilla kaksi poliisia pahoinpidellyt pientä 41 kg painavaa naista. Saisitte hävetä.Kysyittekö mitä sairauksia naisella on.Ette.Jos kaksi lähemmä satakiloista miestä ei pärjää noin pienen naisen kanssa.Mikä mättää.Painettu lattiaa vasten.Hänellä selkänikamama laskeutunut,brolapsi,astma.Astmaatikolletyönnetty kyynelkaasua säästelemättä.Joku raja pitää olla.Ja tämä on totta..Eikä teihin saa yhteyttä mistäänpäin.Mutta ...Oulun poliisipäällikkö ratkaiskoon asian minne päin mennään
Sotkamon virkavallan ylimielisyys
pänikkäkyläläinen
251453
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Nämä Poliisi TV.Ohjelmathan ovat vaan näyttelyä..Käsikirjoituksen pohjalta tehtyjä..
Joo suomessa näin mutta jenkkilä sarjoissa mennään sitten ihan eri tyylillä eikä siinä silitellä tosiaankaan asiakkaita.Jos esim erehdyt autossasi pieraisemaan samaan aikaan kun jenkki poliisi ajokorttisi tarkastaa niin saat siitä tekosesta 140 dollarin sakot
No onhan se sakon ansainnut, jos alkaa pierimään. Hyvä kun sakottavat.
milloin muka tapahtunut?
Muutama päivä sitten. En mainitse nimiä, tiedän kyllä ketä nämä kaksikko oli...
Tainnut naishenkilö olla siten ihan syytön vai?
Ihan oikeen semmoselle akalle joka siellä pullikoinu
Mistäs sinä tiedät mitä siellä on tapahtunut ja miksi sinne viety. Minä kuvittelin et Kuhmossa on vaan juntteja. Mutta taisin erehtyä pahemman kerran. No, mitäs muuta odottaisi.
Miksi putkakuolemat on moninkertaistuneet.? Siksi juuri, kun emme muut tiedä mitä siellä tapahtuu. Ja monen paikka olis sairaalassa
Alkoholin suurkuluttajat ne sitten tukkii päivystyksen. Jotta putkaan vaan niin saa tavan ihmiset hoitoa.
Jos on totta, ota yhteyttä paikalliseen lehteen. Jos ei ole....niin..
Niin Oulun poliisiylijohtaja...
Taitaa olla tyypillinen tilanne et nisti alkanu pokkuroimaan virkavaltaa vastaan ja laitettu nippuun siitä täällä sitte itketään. Oisivat suorilta käsin taluttaneet nurkantaakse lopetettavaksi niin ois yks yhteiskunnan elätti vähemmän.
Turha täällä ukista, jos on itse riehunut ja vastaan tapellut.
Kyllähän sotkamon historiasta löytyy, ainakin kaksi hämärää putka-kuolemaa! Kyllä ne suomen jepetkin osaa hakata, käsi/jalkaraudoissa olevaa pampulla jalkapohjiin, niin että taju irtoo.
Vitut siellä ketään kiinnosta kuoleeko joku oman duunivukin aikana. Uuet kahvit vaan tulille ja kotona sitte vaimolta raivosuikkari.....mmmmmmmmmmm.
Kaikki osaa hakata, vitun idiootti.
Jotkut ei vaan oo kahlittuna.
Onko tää mamma Mia?
Vahvasti haiskahtaa elämäm kovalta korkeakoululta !
Se muija on tuo silmälasi päinen hoikka tapaus joka liikkuu sen parrallisen ukon kanssa kylällä ja juovat joka päivä viinaa.Tuossahan ne alkon edessä toisinaan pyörivät sekä odottavat hakijaa jos itse ovat liian humalassa saadakseen alkosta mitään enää.
Se on herttanen nainen. En ole hänen ikinä nähnyt aiheuttavan mitää älämölyä toisin kun se parrallinen kipparikalle möykkää aina.. jos kytät sen piessy niin voi vittu mitä sakkia
Joo Möykkäri ukko on
Just joo, poliisi ei todellakaan käytä kaasua ilman syytä ja tuskin on sitä sisätiloissa käytyänyt! Siellä ei sen jälkeen kukaan pysty olemaan, paikka täytyisi tyhjentää ja tuulettaa! Ei poliisi pidä vastustaa, sitä saa mitä tilaa. Akat pahimpia asiakkaita kännissä.
Jokos selvisi kuka tämä putka tapaus oli?
Kova mimmi ollut jos on pistänyt kaksi 100-kilosta äijää tonttiin!
Kunnioitan sellaista naista.
Aika innokkaita vahtaamaan lisävaloja autoista myöskin.!
Menisivät muita tyyppejä vahtaamaan