https://www.tomshardware.com/news/browsers-permanent-tracking-tls-sessions,37959.html
En tiedä kuinka Google/facebook seuraa chrome selainta. Firefox käyttäjille selaimen uudelleen käynnistys estää tälläisen seurannan.
IP osoite on aina tiedossa palvelulle joten profiilin luonti onnistuu sillä helpoiten eritoten jos käyttää tunnuksia eri laitteilla. Saa kaikki IP:t kerättyä yhden profiilin alle.
Joten VPN käyttäjät ottakaa huomioon TLS seuranta.
TOR selain torjuu oletuksena tämän. Netistä voi lukea miten TOR käyttäjää voi seurata/tunnistaa.
tls seuranta, yksityisyys
677474
0
54
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703159
- 622505
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562146Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942055- 551962
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141263EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61093