Jossakin Suomen korpiseudulla kolme miestä meni metsään. Ensimmäisellä miehellä oli kirves. Toisella miehellä oli saha. Mitä kolmannella miehellä oli?
Tämä oli alkuperäinen kysymys, mutta nykyään tällaisesta kysymyksestä saa todennäköisesti vähintään kolme kuukautta ehdollista vankeutta ja kovat sakot sukupuolisyrjinnästä. Tämän vuoksi saatte muutaman vaihtoehdon.
Halutessanne voitte korvata miehet henkilöillä, naisilla, transsukupuolisilla tai transvestiiteilla, mutta kaikki ovat suomalaisia.
Kolme miestä
Metsään
1
237
Vastaukset
- Metsään
Yleisön pyynnöstä huolimatta julkaisen vastauksen: Kolmannella suomalaisella oli karies. Fakta: Joka kolmannella suomalaisella on karies.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 518220
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/1367236Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka593909Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu953900- 1053692
- 553273
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod743255Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint372623IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk2392551- 531764