Näytän pieneltä lapselta

Moi oon 14v poika ja käyn 7 luokkaa olen todella lyhyt ääni on kimeämpi kuin muilla ja minun ulkonäköä kiusataan tänäänkin sanottiin vitos luokkalaiseks ja 9 luokkalaiset vaan sanoo söpöks ei enään tee mieli mennä kouluun

5

646

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kiusaamisesta täytyy aina kertoa aikuisille, esimerkiksi opettajille ja vanhemmille, koska asiat eivät muutu elleivät aikuiset tiedä kiusaamisesta.

      Päivi ja Reeta, Kotkan NettiSaapas

      • Kiltti

        Kannattaa myös varmuuden vuoksi selvittää ovatko hormonit kunnossa! Viivästyneeseen kehitykseen voi joskus löytyä oikea fyysinen syy. Siis lääkäriin!


      • Kiusattu

        Kenelle mä meen täällä Kadettikoulussa kertoo, et mua kiusataan? Mun faija on eversti. Soitaiskohan hän kadiksen johtajalle ja käskis lopettaa jos mä kertoisin hänelle kiusaamisest.


    • Lohdutukseksesi voin sanoa, että parin vuoden sisällä tulet kasvamaan ikätovereidesi kaltaiseksi.

      Kiusaajasi käyttäytyvät vaan ikävaiheeseen kuuluvaan idioottimaiseen jonnetyyliin: päätä pitää aukoa aina, kun on mahdollista ja omaa länkytystä jaksetaan kuunnella loputtomiin. Ei siitä kannata sen suurempaa stressiä ottaa, ei muutaman teiniperseilevän jonnen takia kannata antaa päivänsä mennä pilalle.

      Sinussa ei ole mitään vikaa. Kaikki kehittyvät eri tahtiin.

      Jos et oikeasti kestä tilannetta, niin sitten kannattaa tehdä, niin kuin nettisaappaan neidot tuossa edellä sanoo.

    • tyran.banksit

      Pituus ja möreä äänihän eivät ole ihmisen omaa ansiota, samoin kuin ei myöhemmin kehittymistä voi lukea kenellekään syyksi, niin että joku tahallaan kasvaisi hitaasti tai joku pystyisi omilla taidoillaas kasvattamaan luitaan nopeasti.Lyhyesti; Ihminen ei ole vastuussa aikuiseksimuokkaantumisvauhdistaan tai sen jakson kestosta. Paremminkin hän on vastuussa terveydestään ja siitä lihottaako, tupakoiko, ryyppääkö tai laihduttaako itsensä huonovointiseksi. mä olin 7-luokalla 142, kasilla 155, armeijassa 169 ja viimeiset 15 vuotta 171,5. Eniten arvosta nyt terveyttä ja vetreyttä. Merin tapikis sanottin ja että lyhyeksipä oot jääny jms. Sitä vaan ehkä ya-ikäiset herkemmin kiinnittää huomionsa kaikkeen epäoleelliseen, toisen ihmisen kokoon liittyviin juttuihin ja olettaa että muita ei kiinnosta kuins e, miltä mänäytän. Ei sitä tässä iässä enää jaksa niin kiinnittää huomiota ulkokuoreen. ONn vaan piristävää että kun akikki on erinäkösiä ja eri rakenteisia. Kun ja jos ihmiseen tutustuu niin se alkaakin suorastaan näyttää aivan eri tyypiltä kuin miltä aluksi näytti. Siis tiiät minkä näköinen toinen on, vasta kun tunnet hänet kunnolla

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2127
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      33
      2070
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1835
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1360
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1251
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1060
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1003
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      936
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      282
      895
    Aihe