11-vuotias tyttäreni haluaisi jo omat "oikeat" liivit, kun kaikilla muillakin kuulemma on. Hänellä on ollut nyt käytössä jo ns. T-paitaliivejä, joista ei löydy kunnon tukea. Oikeilla liiveillä hän tarkoittaa ilmeisesti kaarituellisia, mutta en ole varma onko hän valmis... Itse sain ensimmäiset liiviini 13-vuotiaana enkä usko että hän tarvitsee niitä yhtään aikaisemmin! Onko teillä vinkkejä tai ehdotuksia miten ongelma kannattaa ratkaista, tai milloin ne liivit oikeastaan pitää hankkia.
Ekat rintaliivit?
äiti95
0
173
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1164456Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv622567Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?801665Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko61123- 66864
- 21843
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu118823- 40806
Olisin valmis tutustumaan uudelleen
En menneisyyden kautta vaan haluaisin tutustua ihmiseen, jollaiseksi olet kasvanut.50789- 62768