Minäkin kävin lomailemassa muutaman päivän Madridissa ja oli onnistunut reissu. Siinä kaupungissa on sykettä. Se on yksi suuri baarien ja kahviloiden meri.
Yövyin lähellä keskustaa lähellä Tirso de Molinan aukeaa. Madridin keskustassa kaikki tärkeimmät nähtävyydet ovat lähella ja esim. metroa en käyttänyt lainkaan päivittäisiin liikkumisiin. Kävin tärkeimmissä taidemuseoissa. Kuninkaan linnaan en jaksanut jonottaa.
Kannatti käydä
4
1214
Vastaukset
- Anonyymi
Seuraavan kerran kun menet Madridiin,käy ihmeessä kuninkaanlinnassa.Kannattaa käydä syyskuussa,silloin ei enää ole ruuhkaa eikä jonotusta.Ihastuin Madridiin.Olin siellä viikon eikä se todellakaan riittänyt.Madrid ei ollenkaan ollut sellainen meluisa, saastunut kuin suurkaupungista luulisi.Pakko päästä uudelleen.Hotellini oli Emperador ja matkatoimisto Ok matkat.Hotelli oli erittäin hyvä ja palvelu pelasi.Kaikki sujui loistavasti,opas oli ammattinsa osaava.Meitä oli kaksi jotka halusimme flamenco esitykseen,ja kun muut matkalaiset eivät halunneet, niin opas lähti itse meidän seuraksi,todella mukava yllätys.
madrid ois varmasti ihan mielenkiintoinen paikka. Itse menisin sinne ja barcelonaan
- Anonyymi
OIS KIVA ASUU JOSKUS MADRIDISSA
- Anonyymi
OIS KIVA NÄHDÄ JOSKUS MADRID
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1522864Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2792550Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.391544Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?381510- 1211222
- 1081163
Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee151075Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041053Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.319946Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La60922