Joku kirjotti että hävetkää suomalaiset ja että mamut sivistyneitä,hmmmmm.Ei pidä paikkaansa,ihan samanlaisia,kuka enemmän ,kuka vähemmän sivistyneitä,ihan kuin kaikissa muissakin ihmisissä!Mix pitää hävetä,hyi sinua kun aattelet niin....en pidä heistä,sorry vaan,mutta mielipiteitä saa olla.
Tuota niin
1
194
Vastaukset
- Olensivistynyt
Omituinen somali ukko yritti kävellä päin osoittaen sivistystään. Onko uusi tapa osoittaa maailmanherruuttaan. Tulla Suomeen armosta ja alkaa uhkailemaan työstä tulevaa suomalaista joka rahoittaa kaiken mitä tuolla omituiselta somalilla on. Tapahtui Tampereella, joka on hieno suomalainen kulttuuri kaupunki, tänään Tammerkosken rannalla. Somali mulkoili ja yritti tosiaan kävellä päin ilmeisesti provosoidakseen päällekarkauksen tms? Sivistyneesti suomalaisena väistin ja reppuselkäinen somali meni Tampereen Teatterin takana olevan pienen harmaan auton luo jossa ilmeisesti suomalainen nainen (ehkä sosiaalityöntekijä) odotti häntä viedäkseen jonnekin avustettavaksi rahallisesti tai muuten. Tämä on Suomi Finland tänä päivänä. Arkipäivän rasismia Suomessa jota osoittaa maahan armosta otettu mulkoilija.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 856294
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t303783törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/283140Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu3691696- 331388
- 271320
Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän
Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi46949Anteeksi kulta
En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv11946Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."
Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:11870- 42849