Onk mitään tietoa, että onko se Amigo aukeamassa? Elo-syyskuussa sille tuli oma fb-ryhmä ja hurja into päällä, henkilökuntaakin haettiin. Avata piti lokakuussa, mutta ei ole enää mitään kuulunut.
Ravintola Amigo?
18
1544
Vastaukset
- AmigonAikaOnOhi
Todennäköisesti ei aukea koskaan. Tätä samaa hymistelyä joka syksy, mutta talvisin ollut vain satunnaisesti auki ja menestys samaa luokkaa, eli paljon ketään. Ruokatarjoilut olleet suuria puheita. Siinä kaikki. Kiinteistöhän on koko ajan myynnissä, mutta ilmeisesti hinta on liian kova. JK haluaisi tietysti kunnon tilin vielä lopuksi. Toivottavasti ei ahneuksissaan jää odottamaan jo ovella olevaa seuraavaa lamaa.
- TerceraEdad
Jäisi jo oikeasti eläkkeelle, alkaa olla seniilit jutut.
- CulebraNegra
Kauhea valitus oli mm. että sähkötyöt on kestäneet 20 kk, ja taas kerran hera ravintoloitsujaa on huijattu ja kaltoinkohdeltu. Kuka uskoo? Ja Inglesissä joka asiassa sähläävä pyryharakka oli niin hommassa mukana, mutta kai siltäkin koko juttu unohtui, kun ei päässytkään hyötymään.
- Jalankulkija67
No menkää ihmeessä. Ei teitä kukaan kiellä sinne yrittämästä. Mitään amigoa ei kuitenkaan ole olemassa enää.
- Iloistakuultavaa
Lykkyä tykö näihin kahteen paikkaan. Voi olla että saatte olla kuivin suin. Tiffany ei ole ollut auki ainakaan viiteen vuoteen ja Amigo on ollut avoinna viimeisten viden vuoden aikana jopa muutamina iltoina.
Mutta pääasia tietysti on, että ette mene pannuun. Se on ilouutinen meille kyseisen paikan oikeille asiakkaille.
- ulukomuanelävä
Minäennii mänen Epsanjasa sellasseen paarriin josta suapi lihaapullia ja pernamuussia.
Sikanauta ja ruisleipä mulla kulukoo aena mukana muutennii. - Kanariakääppä
Ei ole Amigossa ollut oikein mitään moneen vuoteen. Olen käynyt ovella kurkkaamassa ja jotain sotkua ja kamaa siellä on sisällä muttei työmiehiä koskaan. Myynti ilmoitus on kai 5v ollut ovessa. Ei ole tiffanyn tilallekkaan tullut mitään. Uusi logo ilmestyi joku vuosi sitten sermiin,siinä kaikki. Olishan se hyvä vaan kun tulis lisää Suomiravintoloita ja kilpailua. On vaan pari varteenotettavaa paikkaa, Kuparipannu ja Mummola. Kuparipannu on keskinkertainen ...jos sitäkään ja kallis paikka. Mummola taitaa nykyään olla sellainen sateenkaaripaikka ihan virallisestikin. Ehkä heterot ei sinne kovin intona mene kuitenkaan.
- Onainakki
Onhan kuparipannu auki.Kannattaa mennä.Hyvää olutta,viiniä ja loistavaa ruokaa.Varmasti auki.Täytyy katsoa nettivaraamosta isoa pöytää ensikevääksi.
- Ninni97
Miksi täältä on poistettu kaikki viestit? Onko Amigo auki? Ketä sitä pitää, onko henkilökuntaa? Olen ammattitaitoinen tarjoilija ja työ Kanarialla kelpaisi, kun vaan tietäis mistä kysyä. Viime kesän olin Ibizalla tanssijana baarissa, nyt kiinnostaa vaihteeksi vähän rauhallisempi työpaikka.
- tarjoilijalleontöitä
Kyllähän siellä ravintoloita riittää. Amigo on menneentalven lumia. Tanssijattarillekaan ei ole töitä, sillä Ingles on täynnä "kerttumussukoita" jotka eivät tyttöjen tanssia viitsi katsella.
- elkkukinvielä
tarjoilijalleontöitä kirjoitti:
Kyllähän siellä ravintoloita riittää. Amigo on menneentalven lumia. Tanssijattarillekaan ei ole töitä, sillä Ingles on täynnä "kerttumussukoita" jotka eivät tyttöjen tanssia viitsi katsella.
Onhan siellä meitä elkkuja, jotka emme enää muista miksi pitäisi katsella hehkeitä naismuotoja tanssitangon ympärillä. Minäkin uskoisin töitä tarjoilijalle aina löytyvän. Varsinkin jos osaa englantia.
- Näyttövilkkuu
Kuparipannu on avoinna.Netistä varaukset ensikevääksi.Grilli-illat edulliset,varaukset myös netinkautta.Ei jonotusta.Ohjaus suoraannpöytään.
- perseelleen_meni
Kitupiikki muutti takaisin Kanarialle ja yritti Jamppa Tuomisen varjolla saada ihmisiä illanviettoon. Tyttäremme meni kohtaamispaikan ohi ei sitten ihmisiä juurikaan.
- ihmekumma
Don luis....onko Amigo auki vai ei?
- periaatteestaEi
Turhaa kyselet donluisilta. Hän ei mene lähellekään yhtään Suomiravintolaa. Tuskin suostuu edes näköetäisyydelle.
Ihmisellä pitää olla periaatteita ja niistä täytyy pitää kiinni.
Sen verran ravintola Amigosta.Tiistaina 6.11 (jollen väärin muista)pidettiin(?) Jamppa Tuomisen "muistelutilaisuus"Tiffanyn edustalla,josta kävely ravintola Amigoon,tarjoilujen merkeissä.(en osallistunut).
Muisteltiin(lehtitietojen mukaan)Jampan viimeisiä esiintymisiä,20 vuotta sitten.Silloin olin kyllä kuuntelemassa,joten syytä olisi ollut osallistua muisteloon,mutta...
- tifi
donluis kirjoitti:
Muisteltiin(lehtitietojen mukaan)Jampan viimeisiä esiintymisiä,20 vuotta sitten.Silloin olin kyllä kuuntelemassa,joten syytä olisi ollut osallistua muisteloon,mutta...
Eikö tiffanyn paikalle ole edelleenkään avattu mitään.
Ketjusta on poistettu 37 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a616421Nykymiehet odottaa, että nainen lähestyy?
Perus luonnonlaki menee päinvastoin! Oletko nähnyt luontodokkaria jossa naaraat juoksee uroksien perässä??? 🦁🫎🦍🐒🦦�2044773Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,494443Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K933710Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii732921Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut662634Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja1072546Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan601885Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii2511774Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä381585