Tilannekatsaus

Lähellä on se aika ,jolloin inglesin olotila tulee tarkastettua paikan päällä.Odotukset ovat taas melkoiset.Paluun jälkeen voin kertoa jos on aihetta ?

15

902

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keskityn Inglesiin.

    • Fiksu ihminen ei kerro tarkkoja loma-aikoja,joten ajattelin noudattaa samaa periaatetta.Yleisilme on vuosien saatossa siistiytynut ja "virallistunut" .Ilmastohan pysyy, ja se on se joka vetää porukkaa.Nykyisin on jopa "suomalaiskortteleita".jos niin halutaan sanoa.Iloinen lomalaisuus on matkan suola.Tasaisuutta on varmasti enemmän kuin koskaan,joten sinne vaan.Tylsyydestä voi kukin olla mitä mieltä tahansa.Suosituin kohdehan tuo on ollut vuosia.
      Kirjoittamisiin !

      • Jiiii

        Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.


      • Anonyymi
        Jiiii kirjoitti:

        Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.

        Sinä kuitenkin täällä....?


    • roopertti52

      kirjoita ihmeessä Inglesin matkasta,keleistä ja muustakin.en ole käynyt muutamaan vuoteen,joten olisi kiva kuulla matkakertomus. jos on vielä sellainen ravintola kuin CARLOS V,niin käy ihmeessä katsomassa. oli aikanaan tosi hyvä ja viihtyisä. hyvää matkaa

      • T.R.Olli

        Raportti saataneen jälkikäteen. Don Luis on wanhojen perinteiden matkailija, joka ei roiku reissun aikana netissä. Mahdollisesti soittaa pari puhelua Suomeen kolikkopuhelimesta :-)

        En sano tätä pahalla tässä jatkuvan sometuksen maailmassa...päinvastoin.


    • Cocco-Bill

      Tässäpä kauden alkajaisiksi muutama poiminta: 66 bussi lentoasemalta ei tule Inglesiin suoraan, vaan kiertää avda. Tirajanan kautta. Syynä on GC-500 - Escorial-kadun perusparannus. Aborra- ja Danubio hotelleihin varaavien on tämä syytä muistaa, ellei halua nauttia parvekkeelta tietyömaan pölystä ja melusta (huonevaraus ehdottomasti avda. Italian puolelta). Säätila oli tähän vuodenaikaan nähden yllättävän epävakainen, mutta pitemmällä lomallahan tämä ei haitannut. Suomalaisten suosimaan Green Field-hotellin sisälle oli rakennettu lasiseinä/portti, mikä avautuu vain ko. hotelliin majoittuvan kortilla. Pääsy Kontulan Helmeen tyssäs kerran koppavaan vastaanoton virkailijaan, joka ei päästänyt ulkopuolista allasalueelle - outo tilanne!? Iltapäivälehtitarjonta väheni puoleen: Ilta-Sanomia ei enää löytänyt Inglesistä. Jorma-Kalevikin piti vielä Jampan muistokarkelot 6.11 Amigossa. "Tuikkukynttilä-/sähkötön illanviettoteema" avautui ja samalla tuli myöskin kyseisen kirjan kannet suljetuksi: kiitokset kumminkin Kanarian keisarille menneistä vuosista.

      • ulkopuolinen

        Se on sitten Kontulanhelmen menoa jos ei ulkopuoliset pääse enää sinne.


    • Anonyymi

      Gourmet ruoka ravintola karhu on inglesin ykkönen kun ruoka ravintoloista puhutaan. Tarkistakaa auki olo ajat karhun fasepook sivulta ja varatkaa pöytä ajoissa jotta pääsette herkuttelemaan karhun maittavien liha patojen ääreen. Suosittelen karhua kaikille hyvien pihvien ystäville.

      • Anonyymi

        Karhutrolli iski jälleen ja manostaa lähes kolme vuotta sitten lopetettua ravintolaa. Naamakirja kertoo mitä kertoo.....


    Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät

      Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain
      Maailman menoa
      59
      7474
    2. Venäjän armeijan evp-upseeri: Armeija surkeassa tilassa, jonka läpäisee kaiken kattava

      valehtelu. Venäläiset alkaneet pohtia julkisesti maan todellisia tappioita. Z-bloggari ja 3. luokan kapteeni (evp.) Mak
      Maailman menoa
      123
      2896
    3. Minkälaisen viestin

      Laittaisit ikävöinnin kohteelle, jos rohkenisit?
      Ikävä
      142
      1746
    4. Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous

      saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha
      Maailman menoa
      65
      1639
    5. Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi

      Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim
      Maailman menoa
      115
      1448
    6. Miten voit olla niin tyhmä

      että et tajunnut että sua vedätettiin? Tietäisitpä miten hyvät naurut on saatu. Naiselle
      Tunteet
      167
      1384
    7. Missä vaiheessa

      Päätit irl luovuttaa minun suhteeni?
      Ikävä
      129
      1116
    8. Millaisena uskot

      Kaivattusi kokevan tunteensa?
      Ikävä
      73
      817
    9. Kyriake=Kirkko

      Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko
      Kaste
      47
      802
    10. Mitä haluat eniten

      Kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      51
      707
    Aihe