Lähellä on se aika ,jolloin inglesin olotila tulee tarkastettua paikan päällä.Odotukset ovat taas melkoiset.Paluun jälkeen voin kertoa jos on aihetta ?
Tilannekatsaus
15
870
Vastaukset
Keskityn Inglesiin.
Fiksu ihminen ei kerro tarkkoja loma-aikoja,joten ajattelin noudattaa samaa periaatetta.Yleisilme on vuosien saatossa siistiytynut ja "virallistunut" .Ilmastohan pysyy, ja se on se joka vetää porukkaa.Nykyisin on jopa "suomalaiskortteleita".jos niin halutaan sanoa.Iloinen lomalaisuus on matkan suola.Tasaisuutta on varmasti enemmän kuin koskaan,joten sinne vaan.Tylsyydestä voi kukin olla mitä mieltä tahansa.Suosituin kohdehan tuo on ollut vuosia.
Kirjoittamisiin !- Jiiii
Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.
- Anonyymi
Jiiii kirjoitti:
Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.
Sinä kuitenkin täällä....?
- roopertti52
kirjoita ihmeessä Inglesin matkasta,keleistä ja muustakin.en ole käynyt muutamaan vuoteen,joten olisi kiva kuulla matkakertomus. jos on vielä sellainen ravintola kuin CARLOS V,niin käy ihmeessä katsomassa. oli aikanaan tosi hyvä ja viihtyisä. hyvää matkaa
- T.R.Olli
Raportti saataneen jälkikäteen. Don Luis on wanhojen perinteiden matkailija, joka ei roiku reissun aikana netissä. Mahdollisesti soittaa pari puhelua Suomeen kolikkopuhelimesta :-)
En sano tätä pahalla tässä jatkuvan sometuksen maailmassa...päinvastoin.
- Cocco-Bill
Tässäpä kauden alkajaisiksi muutama poiminta: 66 bussi lentoasemalta ei tule Inglesiin suoraan, vaan kiertää avda. Tirajanan kautta. Syynä on GC-500 - Escorial-kadun perusparannus. Aborra- ja Danubio hotelleihin varaavien on tämä syytä muistaa, ellei halua nauttia parvekkeelta tietyömaan pölystä ja melusta (huonevaraus ehdottomasti avda. Italian puolelta). Säätila oli tähän vuodenaikaan nähden yllättävän epävakainen, mutta pitemmällä lomallahan tämä ei haitannut. Suomalaisten suosimaan Green Field-hotellin sisälle oli rakennettu lasiseinä/portti, mikä avautuu vain ko. hotelliin majoittuvan kortilla. Pääsy Kontulan Helmeen tyssäs kerran koppavaan vastaanoton virkailijaan, joka ei päästänyt ulkopuolista allasalueelle - outo tilanne!? Iltapäivälehtitarjonta väheni puoleen: Ilta-Sanomia ei enää löytänyt Inglesistä. Jorma-Kalevikin piti vielä Jampan muistokarkelot 6.11 Amigossa. "Tuikkukynttilä-/sähkötön illanviettoteema" avautui ja samalla tuli myöskin kyseisen kirjan kannet suljetuksi: kiitokset kumminkin Kanarian keisarille menneistä vuosista.
- ulkopuolinen
Se on sitten Kontulanhelmen menoa jos ei ulkopuoliset pääse enää sinne.
- Anonyymi
Gourmet ruoka ravintola karhu on inglesin ykkönen kun ruoka ravintoloista puhutaan. Tarkistakaa auki olo ajat karhun fasepook sivulta ja varatkaa pöytä ajoissa jotta pääsette herkuttelemaan karhun maittavien liha patojen ääreen. Suosittelen karhua kaikille hyvien pihvien ystäville.
- Anonyymi
Karhutrolli iski jälleen ja manostaa lähes kolme vuotta sitten lopetettua ravintolaa. Naamakirja kertoo mitä kertoo.....
Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Maatalous- ja yritystuet pois, työeläkevaroilla valtion velka pois
Suomi saadaan eheytettyä kädenkäänteessä, kun uskalletaan tehdä rohkeita ratkaisuja. Maatalous- ja yritystuet ovat hait233123Kirjoittaisit edes jotain josta tiedän
Varmasti oletko se oikeasti sinä. Tänään tälläinen olo. 68720Hei! Halusin vain kertoa.
En tiedä luetko näitä, mutta näimme n.4vk sitten, vaihdoimme muutaman sanan ja tunsin edelleen kipinän välillämme. Katso3713Miten voitkin olla aina niin fiksu
...aina niin huomaavainen, kärryillä ja kartalla. Yritän etsimällä etsiä sinusta jotain vikaa, että saisin pidettyä sydä32581Miksi ikävä ei helpotu vuosien jälkeenkään?
Tänään olin ensimmäistä kertaa sinun lähtösi jälkeen tilassa, jossa vuosia sitten nähtiin ensimmäistä kerta. Ollessani3580Mistä tietää, onko hän se oikea?
Siitä, kun sitä ei tarvitse miettiä. Siitä, kun hänen olemassa oleminen ja ajatteleminen saa hymyilemään. Siitä, kun ha35577Tiesitkö? Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi seksuaalirikollinen
Järkyttävää… Motin mukaan Suomessa lääkäri voi toimia ammatissaan, vaikka hän olisi yksityiselämässään syyllistynyt es19520- 40511
Sofia Zida puhuu rehellisesti suhteesta Andy McCoyhin: "Se on ollut mulle tavallaan..."
Sofia ja Andy, aika hellyttävä parivaljakko. Sofia Zida on mukana Petolliset-sarjassa. Hänet nähtiin Yökylässä Maria Ve3509- 36495