Tilannekatsaus

Lähellä on se aika ,jolloin inglesin olotila tulee tarkastettua paikan päällä.Odotukset ovat taas melkoiset.Paluun jälkeen voin kertoa jos on aihetta ?

15

915

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Keskityn Inglesiin.

    • Fiksu ihminen ei kerro tarkkoja loma-aikoja,joten ajattelin noudattaa samaa periaatetta.Yleisilme on vuosien saatossa siistiytynut ja "virallistunut" .Ilmastohan pysyy, ja se on se joka vetää porukkaa.Nykyisin on jopa "suomalaiskortteleita".jos niin halutaan sanoa.Iloinen lomalaisuus on matkan suola.Tasaisuutta on varmasti enemmän kuin koskaan,joten sinne vaan.Tylsyydestä voi kukin olla mitä mieltä tahansa.Suosituin kohdehan tuo on ollut vuosia.
      Kirjoittamisiin !

      • Jiiii

        Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.


      • Anonyymi
        Jiiii kirjoitti:

        Kenelle kirjoituksesi on tarkoitettu? Nykyään kaikki järkevä keskustelu on facen eri ryhmissä, joista puuttuu trollit tyystin.

        Sinä kuitenkin täällä....?


    • roopertti52

      kirjoita ihmeessä Inglesin matkasta,keleistä ja muustakin.en ole käynyt muutamaan vuoteen,joten olisi kiva kuulla matkakertomus. jos on vielä sellainen ravintola kuin CARLOS V,niin käy ihmeessä katsomassa. oli aikanaan tosi hyvä ja viihtyisä. hyvää matkaa

      • T.R.Olli

        Raportti saataneen jälkikäteen. Don Luis on wanhojen perinteiden matkailija, joka ei roiku reissun aikana netissä. Mahdollisesti soittaa pari puhelua Suomeen kolikkopuhelimesta :-)

        En sano tätä pahalla tässä jatkuvan sometuksen maailmassa...päinvastoin.


    • Cocco-Bill

      Tässäpä kauden alkajaisiksi muutama poiminta: 66 bussi lentoasemalta ei tule Inglesiin suoraan, vaan kiertää avda. Tirajanan kautta. Syynä on GC-500 - Escorial-kadun perusparannus. Aborra- ja Danubio hotelleihin varaavien on tämä syytä muistaa, ellei halua nauttia parvekkeelta tietyömaan pölystä ja melusta (huonevaraus ehdottomasti avda. Italian puolelta). Säätila oli tähän vuodenaikaan nähden yllättävän epävakainen, mutta pitemmällä lomallahan tämä ei haitannut. Suomalaisten suosimaan Green Field-hotellin sisälle oli rakennettu lasiseinä/portti, mikä avautuu vain ko. hotelliin majoittuvan kortilla. Pääsy Kontulan Helmeen tyssäs kerran koppavaan vastaanoton virkailijaan, joka ei päästänyt ulkopuolista allasalueelle - outo tilanne!? Iltapäivälehtitarjonta väheni puoleen: Ilta-Sanomia ei enää löytänyt Inglesistä. Jorma-Kalevikin piti vielä Jampan muistokarkelot 6.11 Amigossa. "Tuikkukynttilä-/sähkötön illanviettoteema" avautui ja samalla tuli myöskin kyseisen kirjan kannet suljetuksi: kiitokset kumminkin Kanarian keisarille menneistä vuosista.

      • ulkopuolinen

        Se on sitten Kontulanhelmen menoa jos ei ulkopuoliset pääse enää sinne.


    • Anonyymi

      Gourmet ruoka ravintola karhu on inglesin ykkönen kun ruoka ravintoloista puhutaan. Tarkistakaa auki olo ajat karhun fasepook sivulta ja varatkaa pöytä ajoissa jotta pääsette herkuttelemaan karhun maittavien liha patojen ääreen. Suosittelen karhua kaikille hyvien pihvien ystäville.

      • Anonyymi

        Karhutrolli iski jälleen ja manostaa lähes kolme vuotta sitten lopetettua ravintolaa. Naamakirja kertoo mitä kertoo.....


    Ketjusta on poistettu 27 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      394
      1056
    2. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      323
      1014
    3. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      895
    4. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      82
      797
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      78
      772
    6. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      82
      736
    7. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      37
      666
    8. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      665
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      651
    10. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      39
      650
    Aihe