rotanpoikia myytävänä

Syntyi iso vahinkopoikue josta pitäisi päästä nopeasti eroon.... rottavauvoilla hintaa 11eur/kpl tai 20eur/2kpl.
11360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

missäpäin?

Äänestä
  • niin siis salossa

    Äänestä

-

Äänestä

"Syntyi iso VAHINKOpoikue josta pitäisi päästä NOPEASTI EROON...."

Hukuta ne niin kuin VAHINGOSSA syntyneille kissanpennuille tehdään, joista pitää päästä NOPEASTI EROON.

Toivon todellakin, että jyrsijät eivät koskaan tule kokemaan samanlaista kohtaloa kuin kissat...

Äänestä
  • eivätpä joudu kokemaan moista kohtaloa. eläinkauppa kyllä on luvannut ostaa ne, mutta mieluummin myisin suoraan yksityisille. vahinkopoikue syntyi siksi, että uros kerkesi astumaan naaraan heti edellisen pikueen syntymän jälkeen ennen kuin ehdin erottaa uroksen ja naaraan. nopeasti pitää päästä eroon siksi, ettei mulla ole mahdollisuutta pitää enää yhtään ylimääräistä rottaa sitten kun ne ovat luovutusikäisiä. nyt ei siis ole kyseessä mikään pikkukakara joka tehtailee rottia vaan aikuinen nainen joka harrastuksekseen silloin tällöin teettää rotillan poikasia. no panic.

    Äänestä

  • lode kirjoitti:

    eivätpä joudu kokemaan moista kohtaloa. eläinkauppa kyllä on luvannut ostaa ne, mutta mieluummin myisin suoraan yksityisille. vahinkopoikue syntyi siksi, että uros kerkesi astumaan naaraan heti edellisen pikueen syntymän jälkeen ennen kuin ehdin erottaa uroksen ja naaraan. nopeasti pitää päästä eroon siksi, ettei mulla ole mahdollisuutta pitää enää yhtään ylimääräistä rottaa sitten kun ne ovat luovutusikäisiä. nyt ei siis ole kyseessä mikään pikkukakara joka tehtailee rottia vaan aikuinen nainen joka harrastuksekseen silloin tällöin teettää rotillan poikasia. no panic.

    rekisteri paperit mukaan. Ovatko vanhemmat käyny näyttelyissä. Olisin mahd kiinostunut kahdesta naaraasta.

    Äänestä

  • Ninni kirjoitti:

    rekisteri paperit mukaan. Ovatko vanhemmat käyny näyttelyissä. Olisin mahd kiinostunut kahdesta naaraasta.

    en ole poikuetta rekisteröinyt sillä nyt on ollut muutenkin niin paljon paperisotaa ettei aika yksinkertaisesti ole riittänyt mihinkään ylimääräiseen. vanhemmat eivät ole käyneet näyttelyissä mutta emänisä on muistaakseni muotovalio ainakin.

    Äänestä

minkä värisiä ovat? missä päin saloa? oisin mahd kiinnostunu näistä vauvoista. entäpä millon syntyivät ja millon luovutus alkaa?

Äänestä
  • ovat vaskiolla mutta kuljetus saloonkin onnistuu kyllä. väreissä löytyy agoutia sekä huskyä ja yksi black, jonka tosin luultavasti pidän itse ellei kukaan välttämättä halua juuri sitä poikasta.

    Äänestä

  • lode kirjoitti:

    ovat vaskiolla mutta kuljetus saloonkin onnistuu kyllä. väreissä löytyy agoutia sekä huskyä ja yksi black, jonka tosin luultavasti pidän itse ellei kukaan välttämättä halua juuri sitä poikasta.

    huskyjä tyttöjä. Ovatko ihan standardin värisiä.
    Olisin tosi kiinostunut.

    Äänestä

  • Ninni kirjoitti:

    huskyjä tyttöjä. Ovatko ihan standardin värisiä.
    Olisin tosi kiinostunut.

    on tyttöjä..Tulethan itse katsomaan suloisia kaunokaisia.0456764096

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lode kirjoitti:

Syntyi iso vahinkopoikue josta pitäisi päästä nopeasti eroon.... rottavauvoilla hintaa 11eur/kpl tai 20eur/2kpl.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu