Ei voi olla totta, että maailman rikkaimmassa valtiossa aletaan "kiukutella".
Lakkoilijat on karkotettava joko Siperiaan, pohjoisnavalle, tai "huitsin Nevadaan". Siten "riidankylväjät" oppisivat ymmärtämään hyvinvointiyhteiskuntaa. Upseeriliitto ei ole koskaan lakkoillut, ei lakkoile, eikä tule lakkoilemaan. Jos niin tapahtuisi, niin Suomi- nimistä valtiota ei olisi olemassa.
Lakkoilijat on karkotettava joko Siperiaan, pohjoisnavalle, tai "huitsin Nevadaan". Siten "riidankylväjät" oppisivat ymmärtämään hyvinvointiyhteiskuntaa. Upseeriliitto ei ole koskaan lakkoillut, ei lakkoile, eikä tule lakkoilemaan. Jos niin tapahtuisi, niin Suomi- nimistä valtiota ei olisi olemassa.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Vattajalla leirillä oli taas joku kapiainen ollut huumeissa ampumaleirillä. Ennen ne oli vain päivittäin kännissä ja ajelivat Kokkolaan viinakauppaan armeijan autoilla. Kuka nyt lakkoilla haluiasi jos saa olla päivittäin kännissä töissä.
Nyt sälli "astuit miinaasi". Kovapanosammunnoissa ei ole koskaan "huumeissa" olevaa, ei ole ollut, eikä tule olemaan. Joten lopeta tuo typerä valehtelusi - saivartelusi. Tiedän asian tarkkaan, kun johdin joukkojani Lohtajan leirialueella lähes 20:n vuoden ajan...
Yliluutnantti tuomittiin 2017 kesällä tapahtuneesta huumausaineen käyttörikoksesta Vattajan ampumaleirillä. Ennen kapiaiset oli Vattajalla leirien aikaan vain kännissä koko ajan ja nyt siihen on tulleet huumeet mukaan. Realistihan oli vihreissä sisarissa eli sotilaskoti joukkojen johtajana ja he olivat pääsääntöisesti selvinpäin.
Yliluutnantti oli (on) opistoupseeri (entinen ali- toimiupseeri), joten hän ei kuulu Upseeriliittoon, jonka jäsenistö koostuu Kadettikoulun, nykyisen Maanpuolustuskorkeakoulun käyneistä upseereista...
Miten kuvittelet että käy jos ay-liitot eivät olisi puolustamassa työntekijöitä? Yritykset kukoistaa ja työntekijöillä olisi mahtava olla?
Palkat poljettaisiin maanrakoon ja suomesta tulisi eriarvovaltio jossa rikkaat rällästää ja köyhät yrittää tulla hädintuskin toimeen.
Lakkoilu ja poliittiset mielenilmaisut ovat ainuita aseita joita voidaan käyttää hallitusta vastaan.
Kerro realisti viisaana miehenä miten asiat tulisi olla suomessa. Äläkä vaan sano että lakkoilijat joutaa siperiaan.
Upseeri:
Asiat pitää laittaa sellaiseen järjestykseen, että siitä on hyötyä kansalle.
Kaikki rikkaat on karkotettava joko Siperiaan, pohjoisnavalle, tai "huitsin Nevadaan".
Siten "riidankylväjät" oppisivat ymmärtämään hyvinvointiyhteiskuntaa ja suomesta poistuisi köyhyys kun rikkaudet jäisivät kansalle, eikä ne enää virtaisi veroparatiiseihin.
"Upseeriliitto ei ole koskaan lakkoillut, ei lakkoile, eikä tule lakkoilemaan. Jos niin tapahtuisi, niin Suomi- nimistä valtiota ei olisi olemassa."
Minä lakkoilin kun tuli kutsu "kertaamiseen" niin ilmoitin kaiken oppineena en enää tuhlaa elämääni lähtemällä typerämpien joukkoon.
Lentokoneet lentävät, eletään digiaikaa, minulla on salasana lennonjohtoon, paikanpäällä on enää muutama typerä majuri.
Mailman "rikkain" valtio.....köyhimmät asukkaat työmääräänsä nähden.
No nyt kyllä tuo teksti on täyttä soopaa.Ensinnäkin,Suomi ei ole maailman rikkaimpia maita,katsoppas vaikka googlesta hakemalla,millä sijalla me persaukiset "pohojalaaset" ollaan.
Toisaalta,otetaampa esimerkikisi vaikka nuo lähi-idän rikkaat öljyvaltiot,norjakin vaikka vielä mukaan,niin ei noissä maissa ns. kantaväestö enään mm,aja taksia,tee siivoustöitä,sairaanhoitotöitä,aja bussia jne jne.Kaikki teetetään halpatyövoimalla joita ulkomailla piisaa ja tähän suuntaan se on menossa täälläkin tällä menolla.
Kunnon työstä ei suomessa ole maksettu enään vuosiin kunnon palkkaa eikä se raha mene näihin maahanmuuttajiin,pakolaisiin mutta JOHONKIN SE MENEE?
Tarttis jonkun selvittää,minne?
Sotiemme veteraaneille esimerkiksi on järjestetty erilaisia keräyksiä vuosikausia,rahaa on jakamatta kymmeniä miljoonia kyseisten kerääjien tileillä,lisää vaan kerätään mutta jostain ihmeen syystä sen edelleen toimittaminen / veteraaneille saaminen tuntuu olevan niin pirun vaikeaa???
Suuri kusetus menossa ja vauhti vaan kiihtyy,äänestäkää vaan ....
KYLLÄ sama kustetus tapahtuu kaikkialla ja työväestö taputtaa käsiään ja äänestää kusettajiaan.
Siperiaan kuuluu lähettää hallitus edukuntaryhmineen, myös tuo outojen otusten kerho joka vielä käyttää nimea sininen tulevaisuus, mutta Siperiasta he kirjoittelisi sinisenä menneisyytenä. Samoin kaikki noita ryöstäjiä lähellä olevat piirit tiukkaan kuulusteluun ja sen mukaan päättää että laitetaanko hekin siperiaan vai annetaanko jäädä Suomeen ilman kansalaisluottamusta.