HeI! Onko kukaan vieraillut Salin lastenkodissa Santa Mariassa ilmeisesti on ja ehkäpä vienyt sinne tuliaisia?
Puutetta on kaikesta, kynät, vihkot, liidut, värityskirjat, värkikynät, jalkapallot,pehmolelut, fisbiit, kengät, hammastahnaa ja hammasharjioja, erikokoiset vaatteet ja kaikkea voi viedä lahjaksi. Otin yhteyttä Tjäreen ja siellä sanotiin että matkaoppaat voivat viedä tai voit itsekkin vierailla siellä. Pitää vaan muistaa matkalaukun painorajoitus mutta yleensä tulee otettua ihan turhia vaatteita mukaan, Paikanpäältä voi toki ostaa juttuja ja viedä lapsille jos matkalaukku ei anna myöten.
Salin lastenkoti
tuliaisia
1
278
Vastaukset
- Niinii
Me ollaan ensi viikolla menossa tuonne ja tarkoituksena olisi viedä lapsille jotain mukavaa pientä. Tietääkö joku minkä niminen tuo paikka on tai osoitetta? Hotellilta varmaan osaavat kertoa ainakin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 447296
- 324048
- 573575
- 503110
- 172796
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons492259- 372258
- 492245
- 432238
- 162226