Maleme Imperial Kreeta

muumiska

En ole asunut kyseisessä hotellissa, ainoastaan asioinut , ensimmäisen ja viimeisen kerran! Meitä oli neljän hengen seurue ja maksoin yhdet juomat pankkikortilla. Kun palasin suomeen tarkistin tiliotteeni. Hupsista, kortilta oli lähtenyt kyseisessä hotellissa yhteensä 233,50, useita korttihöyläyksiä, pieniä summia ja myös viikolla jolloin olin jo kotona. VAROKAA, hotelli on venäläisomistuksessa. Miettikää, jos kaikilta asiakkailta touko-lokakuussa lomailevilta lähtee pankki/luottokortilta päivässä pieniä summia........... kyllä sillä voi rikastuakin. Veljekset ilmeisesti myyneet venäläisille omistamansa suvun hotellin jossain kohtaa. Ja nyt mafia pesee rahoja myös Kreetalla. Näinhän se menee.

3

726

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Hotellin omistaja kävi käsiksi paikalliseen 15 vuotiaaseen poikaan ja huuto kuului sisälle asti. Muilla samoja kokemuksia?

    • Anonyymi

      Kun siirtyy uzosta margariittaan, menee kierrokset sekaisin.

      Kreikassa osataan vielä pitää kuria teineille, taito, joka tsuhnalta jo kadonnut.

    • Anonyymi

      Luontaishoito työ K kauppa Kärsämäki kulkee perässä tiedon varkaat purukumi varastavat näitä itselleen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      137
      14378
    2. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      32
      5991
    3. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      156
      5577
    4. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      310
      4396
    5. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      49
      4193
    6. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      108
      3692
    7. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      19
      3656
    8. Vanhat miehet eivät muista

      Niinistö muistaa vain Marinin hölmistyneen ilmeen, mutta ei miksi möllötti sen näköisenä. Vanhanen taas ei muuten vaan
      Maailman menoa
      27
      3601
    9. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      64
      2682
    10. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      97
      1500
    Aihe