Juntit Turussa

rockdaddy

Siellä taas HJK:n junttikannatajat yrittivät ottaa mallia suuresta maailmasta tappelua etsien. Jos potkupallo on tappelun syynä, niin jopa on älytöntä. Ilmeisesti tarkoitus on vaan päästä riehumaan. Juntteja olette koko sakki.

3

301

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 28249

      Eivät olleet HJK:n kannattajia vaan uutisointi oli virheellistä.

    • Palloilija

      Sitten ne oli HIFK kannattajia., tai jotain muita - hesalaisia kuitenkin tai stadilaisia kuten ne itseään tituleeraavat. Kauhulla odotan ensi kautta kun HIFK nousi liigaan. Sen kannattajat riehuvat kaikilla pelipaikkakunnilla. Palloliitto ja muut hesalaiset jalkapallon fanit eivät tee asialle mitään. Toivon todella että mitään vakavaa ei katsomoissa tapahdu. Itse en uskalla katsomoon mennä HJK tai HIFK pelejä katsomaan. Se saattaa olla hengenvaarallista.

      • Ajatmuuttuvat

        Mä olen käynyt ennn Hifkillä lätkäpeleissä ja siellä oli todella vaarallisia tilanteita jatkuvasti. Hifkin futispeleissä on sen sijaan ollut lämmin ja mukava tunnelma.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      33
      1401
    2. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      69
      1115
    3. Tuleeko tästä

      Enää mitään. Voiko mitään enää korjata?
      Ikävä
      104
      984
    4. 41000 kavallettu rahaa

      uutisoi Kaleva ja iltasanomat vuosina 2020-2022 välisenä aikana hävinnyt toi summa tuomittu nainen 1971 syntynyt.
      Pyhäjärvi
      43
      973
    5. Mitä muutoksia tekisit

      kaivatullesi? Miten on? Muista olla REHELLINEN 📸
      Ikävä
      68
      805
    6. Kerro minulle

      Miksi teit niinkuin teit? Miksi kielsit tunteesi minua kohtaan. Miksi et halunnut että tiedän oikeasti mitä tunnet. Etkö
      Ikävä
      56
      769
    7. Tietäisitpä vain mitä se

      yksikin on susta puhunut :) j
      Ikävä
      42
      766
    8. Fantasioista

      Suurimmalla osalla meistä on jonkinlaisia eroottisia fantasioita. Miten sinä suhtaudut fantasioihin? Ruokitko niitä vai
      Sinkut
      117
      755
    9. Olet sinä ihana

      Muttei sua taida kiinnostaa muu kuin sun työ:(
      Ikävä
      29
      665
    10. Rakkaalle J miehelle.

      Hitto mulla on sua ikävä. Haluisin heti nyt tulla sun syliin ja suudella sua.ja, ja ja... Hirveä ikävä.
      Ikävä
      55
      605
    Aihe