HYDSOPÖTYHENKELI

Heh heh.....otetaanpa välillä vähän rennommin ja leikitellään pikku visalla. Tekstini tahtoo aina olla niin asiapitoisia.

Tehtävänä on asettaa otsikossa olevat kirjaimet oikeaan järjestykseen, jotta saadaan hakemani sana. Annan muutamia vihjeitä alkuun ja tarvittaessa lisää. Kuka ratkaisee tämän ensinnä? Tässä vihjeitä:

1) Tämä on täysi pelle
2) Pelkää sutta
3) Luulee kaikkia jälkiä suden jättämiksi
4) Fiksu nauraa tuommoselle

Annan lisää vihjeitä jos ei vielä ratkea.

12

519

    Vastaukset 12

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh....olen vieläkin leikkituulella. Laittakaapa nämä kirjaimet oikeaan järjestykseen:

      TIISANASYYLUKKO

      Ja muutama vihje:

      1) Ei pelkää sutta
      2) Suden ystävä
      3) Fiksu tyyppi
      4) Tyhmän kyykyttäjä

    • Paavopoika

      Visanen juttu. Tuo jälkimmäinen tuntuu aika helpolle ja vastaan SUSIANALYYTIKKO
      Saisko tuohon ensimmäiseen lisää vihjettä, millähän kirjaimella alkaa? Menee kohta hermo jos et helpota. Niin on jännä ja vaikia tehtävä.

    • Entäpä tämä:
      ANIPA

      1) Vaihda p ja n keskenään.
      2) On hysteerikko

    • Taitaa olla aika kiperä kun kukaan ei ole vielä ratkaissut. Annetaan lisävihjeeksi, jotta kyseisillä pallinaamoilla, joita tässäkin maassa on kymmeniä, menee aina puurot ja vellit sekaisin kun eläinten jäljistä puhutaan. Milloin koira sekoitetaan suteen taikka lehmä karhuun. Jopa oma velipoika on todistetusti tulkittu sudeksi. Myöskin jäniksen jäljet todettiin suden jättämäksi. Tämmönen tollo kirjaa kaikki havainnot tassujärjestelmään. Niin tyhmä tuo on, jotta tassu joutaisi anukseensa. Märisee susien kaameutta yöt ja päivät. Vinkuu ja vapisee peloissaan.

      • Olisko_tuo

        susianalyytikko, kun niin vapisee ?


    • arvuuttaja

      Onkos aloittaja tosiaan eduskuntavaaliehdokkaana, joku NOVANE.
      Siinäpä arvuutusta

    • hötsöntötsön

      HYDSOPÖTYHENKELIn tilalle voipi hyvinkin printata KULE. Antamasi vinkit sopivat KULEen hyvin.Hydsopötyhenkelit ovat monin paikoin lopettaneet usisportartit johtuen kulen äärimmäisestä pelleilystä. Sen voi havaita katsomalla havaintokarttoja, havainnot puuttuu, vaikka susia jahdataan taajamissa ja vaikka polliisi itse lopulta surmaisi desun.
      Kulen pellepiirteet näkyi hyvin jo aikoinaan valtakunnan elvislaskennassa, jossa oli rydossihmät ja kulekin mukana, silloin elviksiä löytyikin huomattavasti runsaammin, mitä kuleleppet elvisten määräksi olivat arponeet.

      • Heh heh.....pääasia, jotta uljas susi saa aina silloin tällöin herkutella ja mässäillä lampaan taikka poron lihalla. Metsästyskoira, jopa piharakkikin käy hiukopalaksi. Näistä tapahtumista minä nautin. Aina oikein viimesen päälle herkuttelen ja olen yhtä ajatuksissani susien kanssa.


      • Ai_siis

        samalla kun kännissäpäiten öristen yhdyt siihen pieneen rakkiisi ?


    • helevettiläenen

      Vieläkö se rietanpalavoja tiällä meuhkoo ? Vuoskaavvet sammoo paskoo jaahanna,Vaekka mitenkä monet riettasukupolovet männeet kasvammaan koeranputkee ja yks eekun samoja aevopierujasa tänne vuan ruapustaa.Vuan jootaahan sitä petonnikopperossa miettimmään samoja asijoeta. Uamulla pittää lähtee tuassiisa selekosille,jos vaekka reppuusa jottae sualista saes,taekka sittä muuten vuan lampsimmaan. Sitä minnoon tässä ihmetelly itemielessän,jotta minnekkä lie rietat jootunna,ee kuulu ennee uluvontoo.Oeskoon muuttanneet muuvalle ? ;)

    • Joo...kielesi on liukas, mutta äly älä hoi...puuttuu....
      Pelko sen sijaan haisee tänne asti. Koko pitäjäsi pelkää sutta. Miten tuommosia pallinaamoja voi olla olemassa?

      • Ei_täällä

        susia pelätä. Niitä varten on oivat lääkkeet.
        Sinulla sen sijaan ei ole muuta kuin liukas peräsuoli poikaystäväsi jäljiltä.


    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 154
      2061
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      370
      1519
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      178
      1072
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      279
      754
    5. 33
      641
    6. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      271
      639
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      631
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      583
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      22
      547
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      522
    Aihe