Mallorca vinkkejä helmikuulle!

Helmikuu2019

Matkustetaan lasten kanssa. Onko tietoa löytyykö julkisia sisäuima-altaita tai jopa vesipuistoa mikä sisätiloissa?? Tekemistä varmasti löydetään itsekin, mutta nyt vain kaikki vinkit haussa! Kiitos! :)

9

288

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Uimaan

      Uimahalleja on ja kannatta kysellä myös hotelleista josko on lämminvesiallasta.Taitaa kaikki vesipuistot olla talvella suljettu. Jos vesi elementtinä kiinnostaa voisi Aquariumissa käynti olla mukava kokemus.

    • Helmikuu2019

      Monelta ne vesipuistot aukeaa?

      • Justusx

        Mallorca - minne sinne ? Ei siellä ole sisävesipuistoja. Ulkovesipuistot avautuvat toukokuussa ja niitä on vain muutama koko saarella.
        Can Pastillan ja S-Arenalin välillä, vajaa 10 km Palmasta on Aquarium = akvaario, jossa voi katsella kaloja yms veden olioita mutta ei siellä voi ihminen uida.


    • 10xreissua_vuodessa

      Se vanha juna naapurikylään on kokemuksen arvoinen .

    • Helmikuu2019

      Miten vanha juna se on? Onko sama naapurikylä?

    • Kuusseiska-vaari

      Sadetakit-kumisaappaat-villasukat mukaan... 10-13 astetta ei aurinkorasvoja.

    • pystybaarinMarkku

      juu juu

      juna pystyyn

    • palmassa.asuva

      Kyllä täällä on nytkin 16 astetta varjossa ja aurinko paistaa. Lämpimämpi kuin Suomen peruskesäsää. Nähtävää ja tekemistä vaikka kuinka paljon. Olen supervaalea enkä voisi kuvitellakaan olevani ilman aurinkovoidetta. Eikä todellakaan tarvitse kumisaappaita tai sadetakkeja. Olemme asuneet täällä miehen työn takia puoli vuotta ja tämä on mielestäni paras sää. Syksyllä satoi ja kesällä oli niin kuuma, ettei pystynyt tekemään mitään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      64
      3295
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3107
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      43
      2478
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      103
      2274
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1913
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1820
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1626
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      85
      1415
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1300
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      82
      1149
    Aihe