Mitä ehtoja tulee täyttää?
Pääsiskö sisäpiiriin?
18
412
Vastaukset
- Rekkautumaton
Mihin ihmeen sisäpiiriin? Mä en ainakaan haluaisikaan. Ihan kirjoittelen kuin pellossa, mitä milloinkin mieleen pullahtaa, ketään loukkaamatta ja pelkään asiaan keskittyen.
Ryhdy hunkz-kakkoseksi.
- Goodyear
Järvenpääläismies tuomittiin 1 vuoden 3 kuukauden vankeusrangaistukseen. Tuomioon sisältyi myös erään naisen kotirauhan rikkominen.
Tuomion arviointi perustui melko monimutkaiseen laskentakaavaan, jossa käytännössä on kysymys tuomitulle annettavasta eräänlaista paljousalennuksesta tämän aikaisemman rikollisuutensa takia.
23-vuotiaan aiemmat tuomiot vaikuttivat rangaistusta alentavasti, mutta toisaalta hän oli ryöstön tehdessään ehdonalaisessa vapaudessa, mikä puolestaan oli koventamisperuste.
https://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/715372-nuorenparin-2000-euron-säästöt-makasivat-kirjekuoressa-keittiössä-kun-ryöstäjä-iski.
Miten paljon pitää tehdä rikosia, että noita boonuksia kertyy niin paljon ettei enää tuomita tulevista rikoksista?
Oikeuslaitos ikään kuin jäävää itsensä, kun tulevat rikokset ja tumiot voi kuitata noilla bonuksilla?- Luulisin.oltava
Pitää olla sisäpiiriläinen
Ehdoista en tiedä, mutta ei tämä ole piirileikkiä
vaan tämä on vain ryhmäytymistä.
Ihminen haluaa kuulua johonkin tai joihinkin ryhmiin,
tämä on yksi sellainen ryhmäytymismahdollisuus.
Tähän sopii mainiosti esimerkiksi, eräs ryhmäytymisessä käytetty juttu,
'vessapaperirulla', jokainen ryhmän jäsen repii haluamansa tai tarvitsemansa määrän arkkeja.
Sitten kun arkit on revitty, jokainen saa ja joutuu kertomaan yhtä monta juttua itsestaan,
kun repi paperiarkkeja.
Niin se on täälläkin kun kirjoitat tänne jotain, aina kerrot jotain itsestäsi se on tavallaan yksi arkki,
toiset vain tokaisevat , toiset kirjoittavat enemmän.
Sellaista...ilman ehtoja... ilman vaatimuksia... vapaasti... vapaasta tahdosta.Minulle on vastenmielinen ajatus kuulua mihinkään sisäpiiriin.
Riittää kun voin kirjoitella aikani kuluksi.
Kai sisäpiiri tarkoittaa sitä että samanhenkiset ihmiset tykkäävät kirjoitella keskenään.- Hyssy
Ihmekö se on kun livessäkin samanhenkisten kanssa mieluummin yhteyttä pitää.
Miksi haluat kuulua johonkin piiriin? Itse suorastaan kavahdan kaikkia sellaisia. Minä olen meiltä, muut olkoon meidän krannilta!
- Isomunaiset
No ainaskin isomunaisten kerholaisilta vaaditaan toooodella iso kalu!!
- Koolla.ON.väliä
Miks aina puhutaan ettei koolla muka ole väliä jos osaa sitä pientä käyttää taitavasti. Miten pientä munaa käytetään taitavasti? Eihän sde tunnu yhtään miltään. Ei ulotu vaginan perälle asti eikä ärsytä reunoja jos on ohut ja lyhyt. Kertokaas mulle taitavasta pikkumunan käytöstä te kaikki alimittaiset munat!!
- sisäringi
Opettele kirjoittamaan lässynn lässyn paskarunoja.
Lälläti lälläti
oho nyt pääs pieru
lällälläää... - Pieni.sisäpiiri
Vaki palstalaiset ovat sisäpiirissä......ettekö ?
Riippuen siitä, mistä sisäpiiristä on kyse.
Ruotsin puolueitten sisäpiiristä on heitetty ulos, ei pelkästään Sverigedemokraatit, vaan myös Vänsterpartiet.- jengoilla
Ei palstalla enää ole sisäpiiriä. Täällä oli sellainen, mutta ikääntyivät. Nyt huomaa heidän kipuilevan ja ahdistuksissaan purkavan omaa pahaa oloaan.
- pirremiinaps
Tykolooki (= on yhtäkuin työllisyyskoulutettu työtön) täällä taas huokailee ja diagnostisoi palstalaisia.
- patajakattila
pirremiinaps kirjoitti:
Tykolooki (= on yhtäkuin työllisyyskoulutettu työtön) täällä taas huokailee ja diagnostisoi palstalaisia.
Ja sinäkö et muka juuri analysoinut palstalaista. Vai oliko tuo peräti diagnosointia? Ehkä sinun kannattaisi diagnosoida niitä sähkövempaimia siellä kotonasi. Siinähän sinä olet hyvä :)))
- siilenämää2
Ulkopiirissä on vapaampaa ja enempi tilaa :).
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 823450
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)753137Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.683022On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle662681Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli442192- 621764
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,251717- 351705
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181689- 601628