Hei, te, jotka olette mielestänne ja perustellusti keskivertoa älykkäämpiä ikätovereihinne nähden. Tämä älykkyys voi olla yleistä, tai keskittyä johonkin tieteenalaan, kuten fysiikkaan, matematiikkaan, musiikkiin, yhteiskuntaoppiin jne. Tärkeintä on, että ajattelet, ettet aina kuulu ympäröiviin ihmisiin ja pidät heitä suoraan sanoen halveksittavina luusereina. Sinulle oikeinkirjoitus on kunnia-asia, samoin kuin koulu, etkä välttämättä ole kiinnostunut ryyppäämisestä ja Kim Kardashianista.
Siis! Kuinka tämä koskee Sinua? No niin, minä aion perustaa FB-ryhmän, johon kerään älykköjä iältään 04-99. Ryhmässä keskusteltaisiin ajankohtaisista aiheista, ryhmässä olijoiden mielenkiinnonkohteista ja muista sellaisista, järkevästi ja sivistyneesti.
Siis; mikäli tahdot vertaistesi välistä kanssakäyntiä, laita alle joko (mieluiten) FB-nimesi, tai Snapchat-käyttäjätunnus/KIK, jonka kautta voin ottaa yhteyttä ja kerätä osallistujia. Mukaan saa kutsua kavereita, mutta VAIN mikäli heidän keskiarvo on yli 8.9 tai lähellä tuota, tai mikäli he ovat äärimmäisen vihkiytyneitä johonkin tieteeseen.
Älyköt, yhtykäämme!
Älykkäät ikätoverit
5
290
Vastaukset
- Kkkkkkk
Keskiarvoni on 9.1, mutta en koe olevani mitenkään älykäs joten en ole mukana.
- ÄLYKÖT
Kkkkkkk, keskiarvosi on sen verran hyvä, että sinun kannattaisi pitää itseäsi fiksuna, sellainen nimittäin olet!
"Tärkeintä on, että ajattelet, ettet aina kuulu ympäröiviin ihmisiin ja pidät heitä suoraan sanoen halveksittavina luusereina."
Noilla spekseillä en haluaisi kuulua ryhmääsi, vaikka keskiarvoni asettamasi rajan ylittääkin.Älyköt, yhtykäämme!
Päivän naurut :DDToverit, yhtykää! Valta kansalle! Me vaadimme mehua ja kakkua! Klink klonk!
Aivot ovat kuulemma suurin sukuelin, joten mindfuckit tulille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2195016- 1912705
- 671582
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521480Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91292Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1551185Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091184- 821163