Lamaannuskaasua ovien alta

Mikä tuorein tilanne Pattayalla turistien kämppien ryöstelyn ja lamaannuskaasun kanssa?
501161
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 50

Vanhimmat

Sika Amalia se kaasu mikä sulla on putkassasi, on kiljupierua. Avaa lasi niin helpottaa.

Äänestä

ÄlämölöAmalian olisi syytä siirtyä tislattuihin juomiin tai hakea apua kaksisuuntaiseen mielialahäiriöön.

Äänestä
  • Hän on myös fyysisesti vammainen, eikä psyykkiset sairautensa ole pelkkää kaksisuuntaista mielialahäiriötä. Paljon vakavammista asioista on kyse. Hän saa vain lisää virtaa vastauksista. Annetaan sen olla ja purkakoon itseään vaihteeksi muualla. Hänellä on takuulla useita muita sivustoja joissa hän tekee tätä samaa.
    Annetaan tällä tavalla tilaa Pattayan matkailukeskusteluille, eikä kannata antaa hänen välikommenttiensa häiritä. Sairaus on sairaus eikä sairasta saa härnätä.

    Äänestä

  • annajoolla kirjoitti:

    Hän on myös fyysisesti vammainen, eikä psyykkiset sairautensa ole pelkkää kaksisuuntaista mielialahäiriötä. Paljon vakavammista asioista on kyse. Hän saa vain lisää virtaa vastauksista. Annetaan sen olla ja purkakoon itseään vaihteeksi muualla. Hänellä on takuulla useita muita sivustoja joissa hän tekee tätä samaa.
    Annetaan tällä tavalla tilaa Pattayan matkailukeskusteluille, eikä kannata antaa hänen välikommenttiensa häiritä. Sairaus on sairaus eikä sairasta saa härnätä.

    jep amalia on, sinun mielikuvituksen tuotetta, kerrot siis itsestäsi.

    Äänestä

  • 63NumBall64 kirjoitti:

    jep amalia on, sinun mielikuvituksen tuotetta, kerrot siis itsestäsi.

    Numballin ilotyttövaimo, Pattiksen baarista hankittu, käy säännöllisesti ruiskuttelumatkoilla Pattayalla, ensin ruiskututtaa turisteilla itseään ja sitten lähtee ja oven alta pierasee niin alkaa siinä turisteille uni tulla, sen verran väkeviä ovat tuoksut.

    Äänestä

Amalia voisi laittaa pakoputken persiisiin ja johtaa kaasun metaanitankkeihin.

Äänestä
  • Sian kaasu syövyttää sinkitynkin säilötankin

    Äänestä

  • suoraantuleenvaan kirjoitti:

    Sian kaasu syövyttää sinkitynkin säilötankin

    Lantapaukuilla säilötankkeja.

    Äänestä

Niilo 62v. heräsi Pattayalla siihen kun oven alta tuli kaasua ja mopotaksimiehet ryösti kämpän., Niilo vain pystyi makaamaan sängyssä paska housussa kaasun ansiosta.

Äänestä
  • Luuleeko Sika Amalia nyt itseään Niiloksi maatessaan Niuvanniemen hullujenhuoneessa !

    Äänestä

Ai tällaista nykyään Pattayalla.

Ennen sai kujalla turpaan isolta jengiltä ja rahat vietiin mutta nykyään tullaan jo kämppiin ja pannaan hermokaasua kämppä täyteen.

Entistä pahempi paskaläävä tuokin paikka.

Äänestä
  • Sinä Sika-Amalia et ole saanut kuin sukupuolitaudin ex-pallomahaltasi.

    Ja tästäkin tapahtumasta jolloin lukot meni vaihtoon ja ansaittu taloutesi romahti on kulunut jo kymmeniä vuosia.

    Säälittävä olet.

    Äänestä

  • HoroSenseiCM kirjoitti:

    Sinä Sika-Amalia et ole saanut kuin sukupuolitaudin ex-pallomahaltasi.

    Ja tästäkin tapahtumasta jolloin lukot meni vaihtoon ja ansaittu taloutesi romahti on kulunut jo kymmeniä vuosia.

    Säälittävä olet.

    kukahan se noiden säälittävän huonojen Amalia -läppien kanssa on säälittävä.
    päivästä' toiseen samaa Amalia -paskaa.

    Äänestä

onpas korkea tasoista keskustelua pattayasta....

Äänestä
  • Niin siinä käy, kun Pattayalla käymättömät siihen osallistuvat.

    Äänestä

  • pallinaama kirjoitti:

    Niin siinä käy, kun Pattayalla käymättömät siihen osallistuvat.

    Niin mutta minulla on kuksa ja oli arvaatko mitä.....arvaatko......arvaatko...

    Äänestä

  • pallinaama kirjoitti:

    Niin siinä käy, kun Pattayalla käymättömät siihen osallistuvat.

    no pysy sitten poissa ja siellä peräkammarissa äiteen kanssa

    Äänestä

Mites Sika Amalian suolikaasu tänään haisoo?

Haiseeko aivojen kautta turhanpäiväisyytenä palstallekkin ?

Äänestä
  • taas amaliaa. aktiivimalli ei oikein toimi kun työttömillä pummeilla on aikaa 24h rustata amaliaa, lerppaa ja milloin mitäkin täällä

    Äänestä

  • Savve kirjoitti:

    taas amaliaa. aktiivimalli ei oikein toimi kun työttömillä pummeilla on aikaa 24h rustata amaliaa, lerppaa ja milloin mitäkin täällä

    Sikisi Lerppa amaliasta, astui senseitä hulluudessaan

    Äänestä

amalialla, lerppalla numballi ja senseillä sitä aikaa tuntuu olevankin

Äänestä

Sika Amalian Kiljupierua pitäisi alkaa pullottaa ja suojata itsenäisen Suomen rajat ruiskauttamalla sitä Sikiksen poikaystävien naamariin

Äänestä
  • Joo apuraha Numballille pierukiljun kittaukseen

    Äänestä

Lomaparatiisissa tukehdutaan kaasuun ja paikalliset rikolliset tyhjää kämpän ja vie passit ym.

Äänestä
  • Vai on Sika Amalian Niuvanniemen eristyshuone muuttunut taas lomaparatiisiksi ?

    Piere kovasti, kyllä se siitä

    Äänestä

  • ehkeihelpota kirjoitti:

    Vai on Sika Amalian Niuvanniemen eristyshuone muuttunut taas lomaparatiisiksi ?

    Piere kovasti, kyllä se siitä

    Aamukaasun jälkeen joo, pitkällä matkalla ollaan

    Äänestä

Kuulemma päivässä 5-6 kämpäää ryöstetään tällä kikalla Pattayalla.

Äänestä
  • siis ÄläMölö Amalian kiljupieruilla ?

    Äänestä

Jaahas, kiljukaasu onkin tänään tuonut ylivilkkautta

Äänestä
  • Jospa Sika Amalia alis Lerppa onkin vetänyt perreiästä putken suoraan nenäänsä

    Äänestä

  • Tuo on loukkaus, älä halvenna Wagneria, edes sarjakuvahahmona

    Äänestä

Miten tuo kaasu voi jäädä Wagnerin housuihin, kun siellä on kuitenkin reikä hännälle ?

Äänestä
  • amalialla tunkee paskaa niin paljon että tukkii

    Äänestä

Kaasun käyttö ryöstöissä on yleistä Suomessa

Äänestä

Rehellisen ihmisen ei tarvitse pelätä mitään. Ei Suomessa ekä Thaimaassakaan. Siitä Thaikkula onkin niin mukava, kommunikoit, vaikka vajavaisesti broken jenglisillä, niin olet osa kadun elämää ja sinuun suhtaudutaan positiivisesti.

Äänestä
  • Rehellinen suomalainen, kadonnut kuin Naali

    Äänestä

Paranoidista eli vainoharhaista skitsofreniaa poteva Lerppa pelkää bakteereja, rottia, pakokaasuja, huumeneuloja, krokotiilejä, lasipulloja, naisia, koiria, liikennettä ja riisin hinnankorotusta. Nyt uusimpana pelon kohteenaan ovat kaasumurtomiehet.
Vaan eipä hätää! Insinöörilerppa askartelee harrastuksekseen elektronisia kodinturvajärjestelmiä, jotka alkavat ujeltaa heti, jos joku kurkistaa peltilevyjen välistä kyökin hyllyllä olevia homeisia riisipusseja.
Harrastus ei liity mitenkään vainoharha-sairauteensa. Se nyt vaan on ihan normaalia suojautua kaasumurtomiehiä vastaan tehokkaasti. Muijakaan ei voi tapella rosvoja vastaan, kun on selkä pahimoilleen kipiä.

Äänestä
  • MUTTA

    syö rottia

    Äänestä

Eikös sitä Amalian anusta saa millään tukittua?

Äänestä

Murtoja ja nurmikolla revittelyä
03.11.2018 klo 17.49
Itä-Suomi
Karttulassa on revitelty nurmikoita piloille henkilöautolla

Poliisille on tullut ilmoitus, että torstai-illan 1.11.2018 klo 18.00 ja perjantaiaamun 2.11.2018 klo 08.00 välisenä aikana on ajettu henkilöautolla Karttulan kirkon parkkipaikan viereisellä nurmialueella siten, että nurmi on mennyt pilalle. Samanlaista toimintaa on ollut illan ja yön aikana ympäri Karttulaa ja revittelyjälkiä on löytynyt yhtenäiskoulun pihalta, Sairaalatien päässä olevan päiväkodin pihasta, urheilukentältä, uimarannalta, entisen koulun pihasta ja yhtenäiskoulun pihasta.

Rivitaloasuntoon on murtauduttu Tuusniemen Heinälahdenkujalla

Poliisille on tullut ilmoitus jonka mukaan torstain 1.11.2018 klo 12:00 ja perjantain 2.11.2018 klo 20.00 välisenä aikana on murtauduttu rivitaloasuntoon Tuusniemellä Heinälahdenkujalla. Asunnosta on anastettu omaisuutta. Poliisi tutkii tapausta törkeänä varkautena.

Omakotitalon varastoon on murtauduttu Rautalammen Saahkarintiellä

Poliisin saaman ilmoituksen mukaan omakotitalon varastoon on tunkeuduttu to 1.11 klo 21.00 - perjantai 2.11.2018 klo 06:30 välisenä aikana ja anastettu omaisuutta.

Yleisövihjeitä tapauksiin liittyen voi ilmoittaa sähköpostitse [email protected] osoitteeseen tai soittamalla vihjenumeroon 0295 415 232.

Rattijuopumus Kuopiossa Vuorikadulla

Liikennevalvontaa suorittanut poliisipartio havaitsi Vuorikadulla 3.11.2018 klo 02:50 aikaan henkilöauton ajavan vastoin liikennesääntöjä. Kuljettajana toimineelle naiselle suoritettu puhalluskoe osoitti hänen olevan alkoholin vaikutuksen alainen. Asiaa tutkitaan rattijuopumuksena ja liikennerikkomuksena.

Äänestä

Pattaya on pahimpia huume- ja huorapesäkkeitä maailmassa. Ja paska haisee.

Äänestä
  • Haju poistui välittömästi, kun LuutaTero lähti pois.

    Äänestä

Sika Amalian mielipiteitä puoltaa se, että ennen Söderfjärdenin pamausta Suomi sijaitsi päiväntasaajan eteläpuolella, samalla leveyspiirillä.

Amalia haluaakin nyt yhtyä esi-isiinsä. Peräreiän kautta.


Helsingin poliisi otti tiistaina 30.10.2018 Espoossa kiinni vuonna 1988 syntyneen Suomessa asuvan ulkomaalaisen miehen, jonka epäillään anastaneen torstaina 25.10.2018 iltapäivällä Helsingissä Johanneksen kirkon kohdalla naiselta laukun sumuttamalla jotakin kaasua naisen kasvoille. Asia tuli julkisuuteen, kun perjantaina 26.10.2018 ainakin MTVuutiset ja Iltalehti julkaisivat internetsivuillaan laukkuvarkaan takaa-ajoon osallistuneen miehen haastattelun.

Vuonna 1953 syntynyt nainen oli kävelemässä klo 17 jälkeen Korkeavuorenkatu etelän suuntaan, kun hän Johanneksen kirkon kohdalla kuuli takaansa juoksuaskelia. Nainen luuli lenkkeilijän ohittavan hänet, kunnes hän yllättäen tunsi jotakin sumutetta kasvoillaan. Samaan aikaan häntä tönäistiin selästä siten, että hän kaatui maahan. Samalla myös naisen kädestä repäistiin laukku, jossa oli naisen henkilökohtaista omaisuutta.

Uhrin huudettua apua, oli lähellä ollut nainen kiinnittänyt huomion laukku kädessä paikalta pois juoksevaan mieheen ja lähtenyt seuraamaan miestä Tarkk'ampujankadun suuntaan. Perässä tullut nainen oli huutanut vastaantulijoita pysäyttämään miehen, jolloin pyörällä liikkunut mies oli lähtenyt seuraaman pakenevaan laukkumiestä. Pyöräilijä tavoitti miehen ensimmäisen kerran Johanneksentiellä, jolloin mies oli sumuttanut pyöräilijää jollakin kaasulla. Laukkumies oli jatkanut matkaansa ja pyöräilijä tavoitti hänet uudelleen Fredrikinkadun ja Merimiehenkadun risteyksessä, jolloin mies oli luopunut anastamastaan laukusta ja jatkanut pakoaan.

Tämän jälkeen pakenevaa miestä lähti seuraamaan kaksi muuta pyöräilijää, jotka myös saivat pakenijan sumuttamaan kaasua kasvoilleen. Takaa-ajajien joukkoon liittyi vielä neljäs henkilö, joka myös jossakin vaiheessa sai kaasua kasvoilleen. Takaa-ajajat pystyivät seuraaman miestä aina Stockmannin tavaratalolle asti, jonka ruuhkaan mies katosi.

Poliisi sai Stockmannin valvontakameroiden tallenteista kuvan pakenijasta. Sen jälkeen miehen liikkumista pystyttiin selvittämään Helsingin keskustassa ja poliisin omien tutkintatoimenpiteiden avulla miehen henkilöllisyys saatiin selvitettyä.

Laukun anastamista tutkitaan ryöstönä, koska omaisuuden anastamisen yhteydessä uhriin on kohdistettu väkivaltaa. Tekijää seuraamaan lähteneiden osalta tekoa tutkitaan pahoinpitelynä, koska käytetty kaasu on aiheuttanut kipua uhreille. Poliisin tietojen mukaan kukaan osallinen ei saanut tapahtuman yhteydessä vakavia vammoja.

Äänestä

Kun meteoriitti putosi Sulvaan niin Suomen senaikainen sijainti on ollut kvasikaudella eteläinen pallonpuolisko.

Öberget on tuottanut huippuja suomen alppihiihdon kärkeen, kiitos siitä meteoriitille.

Äänestä

Kambrikaudella maapallolla esiintyi selkärangattomia nilviäisiä eli KYLLÄ, SIKA AMALIAN esi-isät olivat jo olemassa, homo sapiens eli nykyihminen, ei.

Äänestä
  • Liika sammeleen syönti on kasvattanut Amalian kadehtimaan meitä uljaita PattajanPoikia.

    Äänestä

  • Sika Amalia ei ole meteoriitin tuoma vaan ihan se on tullut slobobussilla 90luvun alussa, kun pääsivät Vaasankadulle päivystämään.

    Äänestä

Saksihyökkäykset ovat tulossa myös Suomen spesiaaliksi.

Äänestä
  • Tuo Rauman tapaus oli jonkin narkin sekavuuskohtaus

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


HillotolppaJouni kirjoitti:

Mikä tuorein tilanne Pattayalla turistien kämppien ryöstelyn ja lamaannuskaasun kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu