Mitä mielenkiintoista Nanjigissa

Pekka

Lähden Kiinaan kolmen viikon päästä, joten olisi mukava kuulla mihin kannattaisi tutustua Nanjingissa?

Entä mitä Kiinasta kannattaa ostaa? ainakin vaatteet ovat kuulemma edullisia, mutta miten on elektroniikan kanssa, kuten kamerat ja kannettavat tietsikat?

olisko mitään muita asioita, joita tämmöisen aloittelevan matkaajan kannattaisi ottaa huomioon?

1

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neiti

      Kaikki kiinalaiset, jotka ovat Suomessa käymässä sanovat, että Suomi on sikakallis maa. Varsinkin elektroniikka on Kiinassa halvempaa. Riippuu tietysti kenen valmistamaa, mutta n. 2 - 10 kertaa halvempaa kuin Suomessa. Sitä en tiedä mitä japsituotteet siellä maksaa. Yhdellä opettajalla on japanilainen kannettava ja se oli kuulemma kallis. Mene ja tiedä sitten miten kallis kun kuitenkin on tosiasia, että kiinalaisten mielestä lähes kaikki on kallista.

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      51
      2254
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      25
      1008
    3. Aavistatko että moni tietää

      Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut
      Ikävä
      82
      962
    4. Yritin saada

      Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.
      Ikävä
      11
      914
    5. Onko vielä

      mahdollista nähdä?
      Rakkaus ja rakastaminen
      68
      873
    6. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      54
      863
    7. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      121
      842
    8. Kronikat..

      Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu
      Imatra
      10
      773
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      22
      753
    10. Täällä istun ja mietin

      Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu
      Ikävä
      49
      749
    Aihe