mitä mieheni haluaa

mitätämäon

Olen ollut pian 3 vuotta poikaystäväni kanssa, eikä meillä ole ollut ongelmia ainakaan minun mielestäni. Eilen illalla kun poikaystäväni oli nukahtanut menin lukemaan hänen viestejään koska olen huomannut ettei hän katso aikanani hirveästi puhelinta ja kun menin hänen puhelimelleen särjin melkein sydämeni hän on muutaman kuukauden viestitellyt eksälleen mukana oli myös flirttailevia kommentteja ja viimeisimmät viestit kertoivat siitä että eksä oli ollut meidän yhteisessä kodissa pari päivää sitten ja he olivat suudelleet monta kertaa. eksä oli valittanut poikaystävälleni että hän on tuon päivän jälkeen etäisempi kuin ennen ja poikaystäväni ihmetteli mitä hän höpöttää.. eksä oli myös kysynyt että onko poikaystävälläni tunteita häntä kohtaan ja poikaystäväni vastasi hänelle että voisiko se kysely loppua että hän tekee tästä hankalaa??? mikä vastaus tuo oli? hän ei edes kieltänyt ettei olisi tunteita? otan tietenkin asian esille enkä tiedä haluanko jatkaa mutta haluaisin mielipiteitä onko poikaystävälläni tunteita eksää kohtaan? minulle poikaystäväni on ihan normaali eikä hän enään puhu niin paljoa eksälleen mutta jonkin verran kyllä.. miksi hän ei vastannut tunne kysymykseen?

4

207

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mitä väliä sillä on, onko poikaystävälläsi tunteita exää kohtaan, kun hän on sinua pettänyt, etkä enää ikinä voi luottaa häneen?

      Vai ajatteletko, että asia on ok, jos tunteita ei ole.?

    • TuossaOnOvi

      Miehesi ei ainakaan halua olla uskollinen, Hän on vehkeillyt selkäsi takana jo pidempään täydellä pokerinaamalla.

      Mitä sillä on väliä onko miehellä tunteita vai onko pelkkää seksuaalista vetovoimaa? Mies on raahannut kotiinne toisen naisen ja ovat siellä toisaan lääppineet.

      Mies ei arvosta sinua yhtään. Eikä myöskään aidosti rakasta. Jätä hänet välittömästi. Jatkakoon pelleilyään exänsä kanssa, tai jos ei exäänsä huoli, kyllä joku muu alkaa pian alkaa kiinnostamaan. Hän ei ainakaan ole sinun arvoisesi. Sano, että tuossa on ovi, älä tule takaisin.

    • Kokemuksestaoppinut

      En sinuna kertoisi, että olet käynyt hänen puhelimella. Siinä suhteessa olet toiminut väärin. Toisaalta hyvä, sillä nyt tiedät mikä on tilanne. Et voi enää luottaa mieskaveriisi. Luottamuksen saamiseen menee monta vuotta. Kehottaisin aloittamaan uuden suhteen luotettavamman miehen kanssa..

    • Been_there

      Jos ns miehelläsi olisi jotain tunteita exää kohtaan, niin hän olisi myöntänyt sen. Nythän hän kiersi vastauksen. Sillähän ei ole mitään merkitystä, koska hän on valehtelija ja pettäjä. Älä tuhlaa elämääsi moiseen ihmiseen, hän tulee pettämään sinua jatkossakin. Juokse!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      22
      2317
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      87
      1423
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      116
      1218
    4. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1120
    5. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      18
      919
    6. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      249
      841
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      52
      832
    8. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      205
      819
    9. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      17
      802
    10. Mun tuli yhtäkkiä

      Ikävä sua❤️...
      Ikävä
      34
      765
    Aihe