Ostakaa uutenavuotena mahdollisimman kovaa meteliä pitäviä ilotulitteita kuten minäkin. Sitten kun sorsanmetsästys on alkamassa niin menemme ampumaan niitä ympäri Suomea hyville sorsastuspaikoille päivää ennen metsästyksen alkamista ja säikytämme näin sorsat. Seuraavana päivänäsorsastajien saalismäärät jäävät huomattavasti pienemmiksi.
Ehdotus hyville ihmisille
20
438
Vastaukset
- Eihän_siinä_mitään
jos haluat tehdä rangaistavan teon tieten tahtoen, niin oma on asiasi.
Kärsi sitten seuraukset.- rikollisiaovat
Ei sorsa kauaa pelkää, se tulee seuraavana päivänä jo takas. Vaan tuskimpa tuo viitsii vaivautua moiseen, kunhan täällä loksuttaa koiran leukojaan? Toki kun kyse on metsästyksen vastustaja, niin silloin puhutaan hullusta? Sytyttää pommeillaan metsäpalon ja joutuu miljoonakorvauksiin?
- Näin_olis
nyt syksyllä käynyt.
- pemppueinari
Mielelläni! Pahhuden vastustus on sen arvoista.
- No_tulehan
kyrbelinpätkä sitten viemään. Näet että miten käy.
- rikollisiaovat
Hullulle se on hetken ilo, koska ensimmäisen päivän saalis siirtyy sitten vaan toiseen päivään. Silloin kuuluu PUM PUM PUM... ja ilmasta suorastaan sataa tippuvia sorsia.
Heh heh, näinhän se on. Mutta luepas avauksestani "Vingutin märypersettä", miten minä kohtelen tolloa sorsastajapojua.
- Älähän_uhoa
ruikulipoika. Taidat olla kotoisin Märynummelta, kun kotipaikkaasi niin mainostat ?
Kun oikea metsästäjä astuu huoneeseen, niin silloin sinä ruikulipoika olet hiljaa. Juu, ei siinä sanoja tarvita kun syljen päin näköä, läjäytän nyrkillä tajun pois ja survon haulikon piipun tollon hanuriin.
- Älähän_uhoa
Susianalyytikko kirjoitti:
Juu, ei siinä sanoja tarvita kun syljen päin näköä, läjäytän nyrkillä tajun pois ja survon haulikon piipun tollon hanuriin.
ruikulipoika.
Oikean metsästäjän kohdatessasi otat lakin pois päästä ja kysyt nöyrästi, että voitko sovittaa hänen metsästystamineitaan. Niiden peräänhän sinä niin kovasti olet ja puhutkin hanuriin survomisesta.
- Penalantti
Ei viattoman eläimen ampuminen miehestä kovaa tee. Raukkamaisen reppanan se kyllä tekee.
- No_entäs_sinä
Syötkö lihaa ?
- ErkkiEkologinen
Aloittaja vaikuttaisi kuuluvan joukkoon, joka kehittymättömyyttään on ulkoistanut syömälihan tappamisen ja kaupan lihatiskillä ohjaa, ostaa ja valitsee syötävänsä tuotantolihan palkkamurhauspalvelut
🎆Hyvät ihmiset🎆 tupsuttelevat orjalapsityövoimalla vankeudessa kyhättyjen ilotulitekäärylöiden kera ilmaan suuret määrät saastuttavia myrkyllisiä metalli- ja raskasmetallisuoloja. Aloittajan yllyttäminä jopa suoraan vesistöön tai ainakin haavoittuvaan maisemakohtaan.- OrquAnalogine
Voi meitä, ekolokierkki tyrmäsi multinikkin 45-0.
- kysselijä
OrquAnalogine kirjoitti:
Voi meitä, ekolokierkki tyrmäsi multinikkin 45-0.
Miksi 45-0?
Ahaa!
Erkin viestissä onkin 45 sanaa ja joka sana pudottaa öykkärin??
- sivistystä
Muuttakaa tekin kaupunkiin. On ihanaa, kun sorsat ja muutkin eläimet saavat olla rauhassa. Jos täällä joku metsästyksen harrastaja onkin, ymmärtävät olla hiljaa eivätkä leveile sairaalla harrastuksellaan.
- Voi_kaupunkilainenkin
metsästää.
Katsele sinä vain puluja kadulla ja ihmettele lajitoveriesi kanssa, että mitä tehdä uimarannalle paskoville hanhiparville, kädettömiä kun olette.
- OLETTEKYRPIÄ
Pistin jo satasen säästöön että saan ostettua papatteja. Syksyllä paukkuu näsijärven rannoilla ennen sorsastuskautta.
- Perseesi_sinulla
korkeintaan paukkuu. Mutta se ei ole kaudesta kiinni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1201737
Noniin rakas
Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi991558Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä
Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy441066Multa sulle
Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M29919Kumpi vetoaa enemmän sinuun
Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?40910Nainen, olen tutkinut sinua paljon
Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm50836Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?
Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s44792Olet myös vähän ärsyttävä
Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.37780Okei nyt mä ymmärrän
Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘56768Onko sulla empatiakykyä?
Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet37750