Ostakaa uutenavuotena mahdollisimman kovaa meteliä pitäviä ilotulitteita kuten minäkin. Sitten kun sorsanmetsästys on alkamassa niin menemme ampumaan niitä ympäri Suomea hyville sorsastuspaikoille päivää ennen metsästyksen alkamista ja säikytämme näin sorsat. Seuraavana päivänäsorsastajien saalismäärät jäävät huomattavasti pienemmiksi.
Ehdotus hyville ihmisille
20
487
Vastaukset
- Eihän_siinä_mitään
jos haluat tehdä rangaistavan teon tieten tahtoen, niin oma on asiasi.
Kärsi sitten seuraukset.- rikollisiaovat
Ei sorsa kauaa pelkää, se tulee seuraavana päivänä jo takas. Vaan tuskimpa tuo viitsii vaivautua moiseen, kunhan täällä loksuttaa koiran leukojaan? Toki kun kyse on metsästyksen vastustaja, niin silloin puhutaan hullusta? Sytyttää pommeillaan metsäpalon ja joutuu miljoonakorvauksiin?
- Näin_olis
nyt syksyllä käynyt.
- pemppueinari
Mielelläni! Pahhuden vastustus on sen arvoista.
- No_tulehan
kyrbelinpätkä sitten viemään. Näet että miten käy.
- rikollisiaovat
Hullulle se on hetken ilo, koska ensimmäisen päivän saalis siirtyy sitten vaan toiseen päivään. Silloin kuuluu PUM PUM PUM... ja ilmasta suorastaan sataa tippuvia sorsia.
Heh heh, näinhän se on. Mutta luepas avauksestani "Vingutin märypersettä", miten minä kohtelen tolloa sorsastajapojua.
- Älähän_uhoa
ruikulipoika. Taidat olla kotoisin Märynummelta, kun kotipaikkaasi niin mainostat ?
Kun oikea metsästäjä astuu huoneeseen, niin silloin sinä ruikulipoika olet hiljaa. Juu, ei siinä sanoja tarvita kun syljen päin näköä, läjäytän nyrkillä tajun pois ja survon haulikon piipun tollon hanuriin.
- Älähän_uhoa
Susianalyytikko kirjoitti:
Juu, ei siinä sanoja tarvita kun syljen päin näköä, läjäytän nyrkillä tajun pois ja survon haulikon piipun tollon hanuriin.
ruikulipoika.
Oikean metsästäjän kohdatessasi otat lakin pois päästä ja kysyt nöyrästi, että voitko sovittaa hänen metsästystamineitaan. Niiden peräänhän sinä niin kovasti olet ja puhutkin hanuriin survomisesta.
- Penalantti
Ei viattoman eläimen ampuminen miehestä kovaa tee. Raukkamaisen reppanan se kyllä tekee.
- No_entäs_sinä
Syötkö lihaa ?
- ErkkiEkologinen
Aloittaja vaikuttaisi kuuluvan joukkoon, joka kehittymättömyyttään on ulkoistanut syömälihan tappamisen ja kaupan lihatiskillä ohjaa, ostaa ja valitsee syötävänsä tuotantolihan palkkamurhauspalvelut
🎆Hyvät ihmiset🎆 tupsuttelevat orjalapsityövoimalla vankeudessa kyhättyjen ilotulitekäärylöiden kera ilmaan suuret määrät saastuttavia myrkyllisiä metalli- ja raskasmetallisuoloja. Aloittajan yllyttäminä jopa suoraan vesistöön tai ainakin haavoittuvaan maisemakohtaan.- OrquAnalogine
Voi meitä, ekolokierkki tyrmäsi multinikkin 45-0.
- kysselijä
OrquAnalogine kirjoitti:
Voi meitä, ekolokierkki tyrmäsi multinikkin 45-0.
Miksi 45-0?
Ahaa!
Erkin viestissä onkin 45 sanaa ja joka sana pudottaa öykkärin??
- sivistystä
Muuttakaa tekin kaupunkiin. On ihanaa, kun sorsat ja muutkin eläimet saavat olla rauhassa. Jos täällä joku metsästyksen harrastaja onkin, ymmärtävät olla hiljaa eivätkä leveile sairaalla harrastuksellaan.
- Voi_kaupunkilainenkin
metsästää.
Katsele sinä vain puluja kadulla ja ihmettele lajitoveriesi kanssa, että mitä tehdä uimarannalle paskoville hanhiparville, kädettömiä kun olette.
- OLETTEKYRPIÄ
Pistin jo satasen säästöön että saan ostettua papatteja. Syksyllä paukkuu näsijärven rannoilla ennen sorsastuskautta.
- Perseesi_sinulla
korkeintaan paukkuu. Mutta se ei ole kaudesta kiinni.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1701073
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän132847- 84783
- 51728
Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk55529Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä294515Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?36509Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t215479- 49467
Kalle irtisanoutui
Kävi, kuten odotettiin. Paras ratkaisu paitsi Orimattilalle myös Larssonille. Seuraavaksi joudutaan mittaamaan kaupungin53454