Toyota myi parhaiten

http://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/kuukausittain/2018

Toyota myi Lokakuussa eniten Lokakuussa Suomessa
Yaris oli entien myyty ja sitä seurasi Auris ja Avensis. Myös HCR myi hyvin
598
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vw floppasi täysin.

Äänestä
  • Voipi tilanne muuttua kunhan saavat nuo päästöluokitukset valmiiksi. Patoutunut ostohalukkuus laukeaa jos vaan saavat toimitettua autoja kysynnän mukaan, niin ei edes se pienin halpis Yaris pidä tilastoja "kunnossa"

    Äänestä

Nuo poistuvat mallit kelpaavatvain suomalaisille.

Äänestä
  • Avensis ei ole enää Euroopan TOP 100-listalla ja myynnin huippuvuosikin oli jo 2004.

    Äänestä

Mitä tapahtuu 10-15 vuotiaille hybrideille, niitähän ei kyläsepät saa korjailla ja merkkiliikkeessä se ei kannata.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ToyotaMyiParhaiten kirjoitti:

http://www.aut.fi/tilastot/ensirekisteroinnit/kuukausittain/2018

Toyota myi Lokakuussa eniten Lokakuussa Suomessa
Yaris oli entien myyty ja sitä seurasi Auris ja Avensis. Myös HCR myi hyvin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu