Pakko kysyä ollaanko kaikki 50 vuotiaat ihan kalkkiksia. Itse en tunne vielä olevani.
Prisse
10
680
Vastaukset
ja kasvetaan isoiksi, mutta säilytetään mieli avoimena.;))
- Talisker
vielä jotenkin mutta kroppa kyllä antaa jo ymmärtää ettei olla ihan nuoria ja notkeita.
- Kalkkiaivo
...jos ei päässä niin luissa.
- hmm
55 ikääntynyt, jotenkin lohdutonta.
tuolla suomi24 sivun,testaa itsesi osiossa mittaamassa,mikä on kenenkin henkinen ikä,niin siinä se itse kunkin kalkkeutumisaste selviää.
Tulokset sitten sensuroimattomana tiskiin,että tämmönen ehdotus.
ps.joka ei viitsi tai uskalla on selvästi "ka.. tai sitten ei.- Arska
Kone sanoi:
"Syökää, juokaa, naikaa,
vuosi aikaa."
Näin se todella sanoi, mutta yritän uskotella, eyttä vastailin varmaan väärin. - Pirre*
kolkyt vuotta enää jälellä!:)))
- Arska
Pirre* kirjoitti:
kolkyt vuotta enää jälellä!:)))
Niin kuin sanoin, taisin varmuuden vuoksi aina valita vaihtoehdoista sen huonomman. Kovin lyhyeltä minun ennusteeni silti näyttää. Täytynee yrittää valehdella toiseen suuntaan.
- höh
tottakai ollaan.
- Pirre*
jos meiltä kysytään, mutta jos..no ei kysytä muilta:))
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja15414512Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant408346Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va486092SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1745727Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3124457HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.734355Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm684130Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot263995"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153740Huomenta naiselle
Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.1011566