Hei, kannattaako tällainen laite hankkia? Toimiiko Euroopan kanavat myös?
EVPAD PRO
EVPAD PRO
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos menet eurooppaan niin ehkä, mutta Suomi ei saa Antenni / Sateliitti / Kaapeli lähetyksiä muualta kuin Suomesta (satelliitti nordic, antenni/kaapeli rajoilla ehkä). Netillä pääsee joka puolelle maailmaa, mutta noilla ei pääse.
https://www.kvh.com/Pages/Satellite-Coverage-Maps/Satellite-Coverage-Maps/TracVision-Maps/Europe-Middle-East/SES5-Nordic-SE.aspx
Antenni lähettää ympyrä alueelle, riippuen maasto penetraatiosta.
Satelliitti lähettää jäätelö tötterön alas taivaalta missä piikki on satelliitin lähettimessä. Tässä maapallon pallovuus.
Kaapelilähetys ei tule ulkomailta (en ole varma). https://en.wikipedia.org/wiki/Television_in_Finland#Cable
Katso tv kanava tarjontaa niin näet mitä on tarjolla. Huijauksia ne jotka lupaa joka maailmankolkasta kotisohvalle. Suuri osa kanavista on salattu. Lähetys tulee mutta ei ole koodia mikä purkaa joten video on kelvotonta.
esittelee
https://www.youtube.com/watch?v=2VQtoDyB5rM
Kivaa kiinalaista höpinää. Omat rahasi on kyseessä. Tosin sillä saisi jonkun verran juotavaa ja olisi kivempaa.