Meillä koira synnytti vuorokaudella 55 ja olemme saanneet pidettyä ne hengissä 5päivää Nyt kaipaisin kokemuksia ja vinkkejä! Juovat tuttipullosta vuohenmaitoa ja juotamme sitä n.1.5-2h. Välein! 2 romahdusta on tapahtunut tänä aikana,mutta nesteytyksillä olemme saanneet tilanteen korjattua! Nyt kaipaisin neuvoa! Kuinka kauan tilanne jatkuu? Vinkkejä,että saamme pidettyä pennut!!
Kokemuksia koiran keskospennuista!
3
291
Vastaukset
- Wern
Onko konsultoitu eläinlääkäriä vai ainoastaan keskustelupalstalaisia?
En ole ikinä aikaisemmin ollut millään keskustelupalstalla,vaan kirjauduin ihan sen takia,että saisin tietoa täältä,jotka ovat kokeneet saman ja vinkkejä! Tottakai oma eläinlääkäri auttaa,yliopistolliseen eläinsairaalaan olen ollut yhteydessä,mutta keskustelu meni niin,että he kyselivät minulta miten olen pystynyt pitämään pennut hengissä! Eli mitään neuvoja EI tullut! Pitkänlinjan kasvattajilta olen saannut parhaat avut! Niin ja olen ollut yhteydessä Evidenssia Mäntsälään ja jopa opaskoira kouluun! Tässä alkaa vain usko loppua,kun tilanteet hyvästä romahdukseen tapahtuu niin nopeasti!
- Lnkijg
Joskus parasta olisi vain ymmärtää ja hyväksyä luonnon antamat selvät vihjeet. Jos pennuilla ei yksinkertaisesti ole edellytystä elämään, niin niiden myyminen eteenpäin olisi eettisesti arveluttavaa, jos ne jonkin ihmeen kaupalla hengissä pysyvät luovutusikäisiksi asti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 712983
- 462604
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322245- 792158
- 951966
- 321732
- 121546
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171497Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?291319Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil271308