McAfee, nilkkifirma

NilkkiMcAfee

Olen jonkin aikaa käyttänyt jotakin McAfeen tietoturvaohjelmaa. Olen yrittänyt perua tilaukseni, mutta nilkkifirma McAfeelle ei tunnu sopivan mikään. Sähköpostitse ei voi peruuttaa, kirjautuneena käyttäjänä ei voi peruuttaa.

Kun Suomen palvelunumeroon soittaa, tulee aina vastaus, että suomenkielinen palvelu on käytettävissä arkisin 9 - 18. Sen jälkeen ajankohdasta riippumatta kerrotaan, että painamalla 1 pääsee englanninkieliseen palveluun. Heti sen jälkeen puhelu katkeaa.

En tule ostamaan ensimmäistäkään tietokonetta, johon on esiasennettu tuon nilkkifirman tuotteita. Suosittelen välttämään McAfeeta viimeiseen saakka.

3

246

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiakkaitaVedetäänNenäst

      Nuo ohjelmat ovat ihan kaikki on samanlaisia, koska ne jotka ostaa noita ovat helposti harhautettavissa. Enemnän rahaa saadaan kerättyä yksilöiltä.

      Joka kauppa tunkee näitä kun tietokoneita ostetaan. Kaupat saa 100% ohjelman hinnasta itselleen kun joku ostaa. Interssi saada joku ostamaan tarpeetonta tuotetta on erittäin korkealla.

    • kerrankinluin

      Ensimmäinen tehtävä on poistaa heti uudesta koneesta 30 päivän ilmaisversio McAfee haittaohjelma. Yrittävät harhauttaa uuden koneen ostajaa, kun vaativat sähköpostiosoitetta, jos annat niin tilaus jatkuu automaattisesti 30 päivän jälkeen maksullisena. Lukekaa tarkkaan ne sopimusehdot.

    • McAfee:ta on nykytilassaan pidettävä haittaohjelmana.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      185
      8529
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      26
      4618
    3. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      50
      4178
    4. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      59
      3712
    5. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      51
      3186
    6. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      50
      2940
    7. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      26
      2646
    8. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      42
      2436
    9. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      38
      2143
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      29
      2086
    Aihe