Akille ja Helille.
Ei ne rahat helpolla tule
11
314
Vastaukset
- Ei.kateellinen
Totta.
Pitää ajella Suomea pitkin ja poikin hakemassa tavaroita. Huutokauppapäivänä varmaan kädet täynnä töitä.
Jne.- Huippua
Huippua edustaa se, kun joku maksoi kuparipannusta yli 1.000 euroa. Sai nimen seinälle.
- Tuhtiin.kuntoon
Kateellisia riittää. Kateus pitää ansaita. Vaikkapa syömällä itsensä tuhtiin kuntoon.
- samahavainto
Olen tehnyt saman havainnon.
Koulukiusaajalle 9mm Buranaa kiitos.
- kukaseon
Kuka on koulukiusaaja?
- sekatyömies_
Onko kallis kello hyvin näkyvissä? Onko läskimakkara leuan alla ojennuksessa? Ok. Sitten on kaikki hyvin.
- Huutajat
Ei tule raha helpolla: kuparipannu 1 000 euroa!!!
- kokohomma
Tuo nyt on saanut ihan pilviä hipovan hinnoittelun, kun ihmiset puolipöhköinä nostavat kuparipannun hintaa.
Poikkeus.
Raha ei tule helpolla, kun otetaan huomioon koko homma, jota Aki ja Heli tekevät.
- Aikuisten.oikeesti
Miten ihmiset voi mennä noin sekasin että huutavat ihan päättömiä hintoja jostain kuparipannusta. Voiko joku olla niin julkisuuden kipeä kun saa puolen minuuden roolin tv:ssä. Monen taloudessa rahalle olisi järkevämpääkin käyttöä. Toisaalta siellä huudetaan suurimmaksi osaksi ihan tarpeetonta roinaa. Tietysti joku parempi maljakko voi tuoda iloa elämään. Kaipa heillä raha kasvaa puussa. Samapa tuo mulle minne ihmiset rahansa haaskaavat.
Tuotantoyhtiö ja naama lehdessä tuovat varmasti ison osan ansioista. Tiukassa leipä olisi jos pelkällä huutokaupalla pitäisi eläisi. Ei olisi varmuutta illan tienestistä, voisi siinä Akilla olla oikeasti hermo pinnassa. - Kortin
Ikitiineellä helunalla on sentään roksit joilla lintustoo ja lontustoo löntystämästä piästyysä
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja18222389Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant789599Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.427591Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va846385SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1886086Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot485082HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1154740Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1054466Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo942185Marin vetäs lopullisesti maton alta hallitusyhteistyöltä Kepun kanssa
Kurvinen on jo ennättänyt kommentoimaan, ettei Kepu ole koskaan enää kiinnostunut vasemmiston kanssa hallituspaikasta, k821469