Minulla on ollut jonkin aikaa käytössä jokin McAfee-ohjelmisto. Tahtoni on ollut peruuttaa tilaus, mutta se näyttää olevan mahdotonta. Sähköpostitse ei voi perua, rekisteröityneenä käyttäjänä ei voi perua. Ainoa mahdollisuus on perua puhelimitse, mutta McAfee ei suostu vastaamaan.
Suomen asiakaspalveluun soitettaessa kerrotaan, että suomenkielinen palvelu on saatavilla arkisin 9 - 18. Riippumatta ajankohdasta automaatti kuitenkin kertoo juuri tuon latikan. Ykköstä painamalla pitäisi päästä englanninkieliseen palveluun, mutta se johtaa puhelun päättymiseen.
Iso-Britannian numero katkaisee puhelun heti, samoin Ruotsin numero. Irlannin numerosta vastataan, mutta kymmeneen minuuttiin ei pääse asiakaspalvelijan juttusille.
Olen vakuuttunut siitä, että en tule enää koskaan ostamaan ainoatakaan McAfee-tuotetta. En liioin tule ostamaan laitetta, jossa McAfee jyllää.
Mainiota asiakaspalvelua, McAfee. Jatkakaa valitsemallanne tiellä vajaat sata taalaa aiheettomasti veloittaneena. Suuresta ei siis ole kysymys, mutta eihän köyhällä(=McAfee) ole varaa järjestää asioita kuntoon.
Mainiota, McAfee!
VaiteliasVallesmanni
2
218
Vastaukset
- tret
Pikaisella hakemisella löytyi tällainen ratkaisu. Kirjaudu tilillesi ja ota tilauksen automaattinen uudistaminen pois päältä.
- kallistalystiä
Yleensäkään virustorjunnasta ei pidä maksaa yhtään mitään koska nykypäivänä ilmaiset versiot ovat jopa parempia! Miksi siis maksaa satoja euroja vuodessa turhuudesta?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle442952Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖362621Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k532584Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1002226Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle482084Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3311846- 1501546
- 731408
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231178Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.281165