Peruspalveluministeri Saarikko

testiäkehiin

Sijaishuoltoon töihin pestautuville tulee tehdä psykologiset testit. Tehtävässä on ja on ollut henkilöitä, joita ei muualle oteta töihin ja jotka ovat täysin sopimattomia ihmistyöhön.

Psykologiset testit lastensuojelun piirissä työskenteleville - kaikille.

8

196

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eioletestejä

      Raiison kaupungissa näkynyt- lapsen "viranomais-" vieraannuttaminen

    • eräopas

      Jollekin vaan sopii paremmin eräoppaan tehtävä ja sekin mahdollisimman syvälle korpeen. Ei kyllä muita ihmisiä lähelle sinnekään.

    • sinnevaankaikki

      Kuka niitä tehtävään sopimattomia muoreja on valinnut sijaishuoltoon. No ainakin Keski-Suomen sijaishuoltoyksikkö. ja kun yksi laitettiin huonolaatuiseen paikkaan kahden kuukauden kuluttua laitettiin kolme lisää. Kaikki pieniä lapsia.
      Ja samaan aikaan lässytettiin sijaishuoltoyksikössä, miten on tärkeää, että jokainen saa olla pieni omalla vuorollaan. Eipä kiinnostanut asia keski-Suomen sijaishuoltoyksikköä, kuten ei paljon muukaan. lapset jäivät vuosiksi kaltoin kohtelun kouriin.

      • kiinnostaakoyhtään

        Voisiko ministeri Saarikko kiinnostua lapsista, joita kaltoin kohdellaan sijaishuollossa.


      • yhtäänkökiinnostaaaaa
        kiinnostaakoyhtään kirjoitti:

        Voisiko ministeri Saarikko kiinnostua lapsista, joita kaltoin kohdellaan sijaishuollossa.

        Voisiko ministeri Saarikko kiinnostua lapsista, joita kaltoin
        kohdellaan Raision kaupungin "viranomais-"menettelyssä.


    • Kiinnostaistietäävaan

      Kun monta tekstiä kirjoitat niin kyllä varmaan todeksi muuttuu??

      • muutosta

        odotellessa- lapsen edun ja oikeuuksien, perustuslain toteutumista odotellessa-


    • saarikkoja

      Saarikko tuntuu olevan kiinnostunut markkinapuljuista (paljon rahaa johtajalle) ja epämääräisistä kehittämispuljuista. Kyllä' kai sen luulisi haluavan kuulla kaltoin kohtelijoiden uhrejakin, ei vain satakielten opetettua konemaista laulantaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      26
      2446
    2. paras asia kaivatussasi?

      ❤️‍🔥
      Ikävä
      114
      2076
    3. Vihaan sua todella paljon.

      Tiedoksi vaan 🙃
      Ikävä
      121
      1732
    4. Syitä välttelyyn

      En ennen ole kokenut tällaista. Miksi vältellään jos on ihastunut vai onko se aina merkki siitä ettei kiinnosta?
      Ikävä
      45
      1557
    5. Yksi päävastuullinen heitti lusikan nurkkaan.

      Toivottavasti omaisuuden hukkaamiskielto tulee välittömästi.
      Ähtäri
      9
      1497
    6. Miksi kaivattunne

      ei pystynyt koskaan kertomaan tunteistaan? Teitkö oikean valinnan kun lähdit etääntymään? Kuinka kauan olisi pitänyt odo
      Ikävä
      90
      1075
    7. Purrasta tehty huoli-ilmoitus

      Näin lehti kertoo https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/0f1cfaf0-d4e4-4a97-9568-c27b3199b016
      Maailman menoa
      123
      1044
    8. Pelottaa kohdata hänet

      En tiedä jaksanko tai kykenenkö. Tuntuu jättimäiselle vuorelle kiipeämiseltä. Pitäisikö luovuttaa. Pitäisi. En jaksa nyt
      Ikävä
      87
      975
    9. Olisin halunnu vaan tutustua

      Ja kevyttä olemista... Mutta ei sitten. Ehkä mies säikähti, että haluan heti kaiken. 😅 Kävisi ihan sellainen kevyt meno
      Ikävä
      35
      967
    10. Tiedätkö ketään toista jolla on sama kaivattu

      Eli joka ikävöisi samaa henkilöä tällä palstalla? Tai muualla? Tiedätkö miten kaivattu suhtautuu tähän toiseen verrattu
      Ikävä
      15
      949
    Aihe