Haetaan alivuokralainen Vantaan Kaivokselaan

Vandatyttö

Moikkelis!
Alivuokraan huoneen 2/19 alkaen max. 5vuoksi kalustettuna 350-400eur/kk. Asunto on 74,5m2 saunallinen kolmio, jossa kaksi wctä, oma piha ja videotykki. Lähijunat ja bussit kulkevat läheltä, hyvät ulkoilumaastot ja kaupat lähellä. Sijaitsee aivan Helsingin rajalla Vantaan Kaivokselassa.

Olen 36v mimmi, työskentelen osan päivistä etänä kotona. Tykkään käydä leffassa, lenkillä, salsatunneilla ja kavereita moikkailemassa. Rakastan merta, koiria ja huumori on mulle tärkeää. Arjessa tärkeää on myös että välillä saa omaa rauhaa.

Kotona rentoudun lukemalla tai leffoja kattomalla, joten leffa- ja lenkkiseuraa on aina tarjolla :) jos olet luotettava, etsit kalustettua alivuokraushuonetta /kämppistä ja uskot että voisimme tulla juttuun, nakkaa viestillä.
[email protected]

0

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Archie ja Iida ero.

        Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
        Kotimaiset julkkisjuorut
        120
        2091
      2. Olen levoton takiasi

        Enkä saa itseäni rauhoittumaan
        Ikävä
        157
        1984
      3. Olen miettinyt kauan

        miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
        Ikävä
        28
        1956
      4. Ostiko maailma sinut minulta?

        Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
        Ikävä
        14
        1222
      5. Älä stressaa. Rakastan sua

        Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
        Ikävä
        51
        997
      6. Mitä sanoisit mulle?

        Niin, mitä sanoisit mulle! Sille ainoalle, jota rakastat..
        Ikävä
        85
        946
      7. Minna Kuukka joutui jekuttamaan ovelasti TTK:n takia - Tästä oli kyse - Tunnustaa: "No joo, joo..."

        Symppis Minna Kuukka! Minna on kyllä erinomainen valinta Tanssii Tähtien Kanssa -oppilaaksi - vai mitä mieltä olet? To
        Tanssii tähtien kanssa
        23
        875
      8. Onneksi meidän välillä ei ole mitään negatiivista

        Olen tosi iloinen siitä.
        Ikävä
        114
        844
      9. Minä tunnen sinut

        Ja mitä enemmän sinua opin tuntemaan, niin sitä enemmän sinusta pidän. Aivan kaikessa näen hyvän. Upean, vahvan, täydell
        Rakkaus ja rakastaminen
        50
        811
      10. Mihin olet kadonnut kaivattuni?

        Mulla on niin ikävä sua että järki lähtee😔 Pakoilit, pakoilet vieläkin ja nyt susta ei näy merkkiäkään. Tätä päivää oon
        Ikävä
        33
        799
      Aihe