copy paste

Miksei exel muista viimeistä copyä kuten monet muut ohjelmat, jos pastaan jonkun ja teen muuta välillä joudun ottamaan copyn uudestaan vaikka copyn sisältö olisi sama kun aimmin copyssä.
1381
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytä leikepöytää...
Muistissa 24 edellistä kopiointia ja jos lisäät niin vanhin poistuu...
Löytyy HOME valikosta ja klikkaamalla sitä Clipboardin vieressä olevaa nuolta, aukeaa valikko, mistä voi valita liitettävän tiedon...
2017 versiossa lisätty tuo liitännän mahdollisuus, eli v 2017 vanhemmissa täytyy tyytyä tohon leikepäytään

Keep EXCEling
@Kunde

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pekka-123 kirjoitti:

Miksei exel muista viimeistä copyä kuten monet muut ohjelmat, jos pastaan jonkun ja teen muuta välillä joudun ottamaan copyn uudestaan vaikka copyn sisältö olisi sama kun aimmin copyssä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu