Omistin vuosia sitten 22cal ja 357 mag revolveriv ja ken lapset oli pienii niin hävitin aseet pois ja nyt mukulat mualimalla ja taek ostaa 357mag uudestaan, mitä polliisi tähän suostuu!
Vastaukset 9
- HienoPäätös
Koeta saada ampua ampumaseuran aseilla kyllä niillä ainakin 38 on ja onhan se hitusen halvempaakin patruunaa.
- asdgsadghda
Jos viimeisen kahden vuoden ajalta on esittää harrastuspäiväkirjaa AAK:n todistusta varten ja muuten täytät lupaehdot niin eihän siinä mitään.
- Sukupuoli-eläin
Ihan ensimmäisenä kannattaa hoitaa tuo oikeinkirjoitus kuntoon... Mikäli tekstit on tuota tasoa, tulee automaattihylky lupaprosessissa (RETARDI —> ei lupia)
- juila
Sukupuoli-eläin kirjoitti:
Ihan ensimmäisenä kannattaa hoitaa tuo oikeinkirjoitus kuntoon... Mikäli tekstit on tuota tasoa, tulee automaattihylky lupaprosessissa (RETARDI —> ei lupia)
sori tuli epä selevää textiä, ei näppäimistö pelittäny kunnolla!
- lukihäröinen
Ei pidä huolestua. Lupaprosessissa oikeinkirjoitus ei ole tarkastelun kohteena. Riittää kunhan tulee ymmärretyksi ja tarvittavat liittee saa kerätty kasaan.
- Sukupuoli-eläin
lukihäröinen kirjoitti:
Ei pidä huolestua. Lupaprosessissa oikeinkirjoitus ei ole tarkastelun kohteena. Riittää kunhan tulee ymmärretyksi ja tarvittavat liittee saa kerätty kasaan.
Täällä taas aseettomat jakaa neuvoja asiasta mistä eivät mitään tiedä eikä ymmärrä...
Joo, ei lupaprosessissa jokaista pilkun paikkaa tuijotella, mutta jos teksti on yhtä sakeaa huttua kuin aloittajalla, niin kyllä se hylky on varma - krijoitusvirheide
Sukupuoli-eläin kirjoitti:
Täällä taas aseettomat jakaa neuvoja asiasta mistä eivät mitään tiedä eikä ymmärrä...
Joo, ei lupaprosessissa jokaista pilkun paikkaa tuijotella, mutta jos teksti on yhtä sakeaa huttua kuin aloittajalla, niin kyllä se hylky on varmaJos hakemukseen osaa piistää muutaman rastin oikeaan paikkaan ja kirjoittaa nimensä oikein, niin ei siinä juuri muuta kirjallista suoritusta vaadita. Muutama sana peräjälkeen ja se on siinä.
Lappusia jätettäessä virkailija käy paperin päällisin puolin läpi ja jos ei jotain ymmärrä, niin tekee tarkentavia kysymyksiä.
Uskallan väittää, ettei yhtäkään hakemusta ole hylätty kirjoitiusvirheiden takia. - Sukupuoli-eläin
krijoitusvirheide kirjoitti:
Jos hakemukseen osaa piistää muutaman rastin oikeaan paikkaan ja kirjoittaa nimensä oikein, niin ei siinä juuri muuta kirjallista suoritusta vaadita. Muutama sana peräjälkeen ja se on siinä.
Lappusia jätettäessä virkailija käy paperin päällisin puolin läpi ja jos ei jotain ymmärrä, niin tekee tarkentavia kysymyksiä.
Uskallan väittää, ettei yhtäkään hakemusta ole hylätty kirjoitiusvirheiden takia.Niin väität, luonnollisesti, kun et lupaprosessia tunne...
Jos tuntisit, tietäisit ettei hakemuksessa ole ainuttakaan rasti ruutuun tehtävää, vaan kaikki kirjoitetaan tekstinä
- 35722
Jos et asu Helsingissä tai ainakaan Espoossa, niin mahdollisuudet paranevat, poliisi on kaapannut vallan noissa asioissa lainsäätäjältä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei201334Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää1331231- 641220
- 1081205
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.671049- 109999
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.94957Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev182923- 84847
- 43824
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66791Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50676- 43656
- 58653
- 70636
- 98628
Humppila korvasi johtajia tekoälyllä
https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 15087608Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r123582- 52564
- 60544