Koirarakkipuree

Nythän susien kaameutta märistään ja parutaan tässä valtakunnassa hyvin vuolaasti. Itkua tulee niin paljon, jotta joet tulvivat kyynelten takia. Märy raikaa niin kovaa, jotta ukkonenkin kalpenee tuon älämölyn rinnalla. Hajuhaitta on hirveä, kun susipelkurit paskovat hädissään minne sattuu.

Mutta kun susi ei ole purrut yhtäkään lasta vuosisatoihin. Sen sijaan perheissä läsöttävät rakkikoirat raatelevat ja purevat jatkuvasti. Susi elää luonnossa villinä, vapaana ja onnellisena. Koira taas on istutettu johonkin "idylliperheeseen" pois luonnosta ja siitä on kesytetty lässy puudeli. Siksipä se onkin mielenvikainen ja kärsii. Puree hädissään ja häpeissään ihmistä. Näistä raateluistahan saamme jatkuvasti lukea. Mutta susien raatelusta ei ole yhtäjään juttua.

9

213

    Vastaukset 9

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heh heh....olihan se minullakin aikoinaan pikku koira. Minä kuiteskin hommasin hänelle aina jotain mielenkiintoista ajankulua. Parhaita muistoja ovat porojen säikyttelyt. Ajelimme yhdessä kainuussa pöin ja aina kun porolaumoja oli näkyvissä, päästin koirani haukahtelemaan ja säikyttään noita tyhmiä sarvipäitä. Siinä koko lauma menee paniikkiin. Voi kun vaan sudet saisivat kyllikseen poroa syödäkseen. Raadella oikein kunnolla.

      • No_miten

        on, panitko rakkisi kuoliaaksi ?


    • Kato_nyt
      • Kaikenmaailman pallinaamaa ja reppanaa sitä pitää tässä maailmassa olla olemassa. Ihan ihmisjätettä. Hyi ku inhottaa ja säälittää.


      • Susianalyytikko kirjoitti:

        Kaikenmaailman pallinaamaa ja reppanaa sitä pitää tässä maailmassa olla olemassa. Ihan ihmisjätettä. Hyi ku inhottaa ja säälittää.

        Susikaan ei tuommoseen tolloon kiinitä mitään huomiota. Niin, jotta turhaa pelkäät, heh heh.


      • Vaipat ja nenäliinat muuten tarjouksessa tänään prismassa. Niiskuta niihin, hi hi hi.....


      • Heh heh....oot varmaan joku ladyboy kun niin nössö oot, suomalainen maalaisversio thaikusta. Sikojen ja lehmien kanssakin varmaan irstailet siellä jumalan selän takana,


      • Hyi ku hyikäilyttää tuommonen.


      • Vastaile_nyt

        itsellesi, kun näyt niin täällä useassa ketjussa tekevän.
        Koitahan jo hakeutua ammattiauttajan puheille, ennenkuin sattuu mitään pahempaa.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on kaivattusi toinen nimi?

      😊
      Ikävä
      144
      1874
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      315
      1309
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      175
      946
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      263
      674
    5. 33
      611
    6. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      257
      603
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      12
      601
    8. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      191
      563
    9. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      20
      502
    10. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      42
      492
    Aihe