Moi, oon 12 vutta vanha ja tarviisin nopeesti kasaan 300e uutta puhelinta varten?
Miten saan nopeasti rahaa.
6
601
Vastaukset
- Toimihenkilö
Olet 12-vuotias, etkä tarvitse 300 euron puhelinta.
- Omyritäjä
Sinun iässäsi ei paljoa voi tehdä, pyydä joulu- syntymäpäivä lahjaksi rahaa. Voit ehkä myös kysyä sukulaisilta tai naapureilta jos nämä tarvitsisivat vaikka ikkunan pesussa apua tai nyt talven tullessa myöhemmin lumitöissä. Pulloja keräämällä. Oikein muuta en tuon ikäiselle keksi, mutta olen kyllä samaa mieltä ylemmän kanssa, tarvitsetko todella mitään 300 euron puhelinta.
- kimmo266
mene töihin:3
- ipuopopo
onko sun tikkarissa jo karvoja
- karakallionmiika
Sain viikossa auttamalla naapureita 180 euroo kun aloitin ja nyt on useita naapureita jota autan, saan nyt 250-300euroo viikossa.
Ihan joka päivä on pyörällä ulkoiluttaa koiraa ja kaikenlaista hommaa, lumitöitä, kaupassa käyntiä ja yhden invaliidin seurana kauppamatkoilla.
On mun tikkarissa jo karvoja ja jos näytän niin paljonko siitä saisi? Se on sellainen normaali tuppikalu 12-13cm kovana. - ffffdfdfdf
näytä sitä naapurin mummolle
ilman tekareita se voi tehdä sulle ns ienjumppaa
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi
Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.1296441Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?
Työmatkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotellisurmasta tie726328Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies
Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk3766225Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"
sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni3474016Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten
Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril1532452Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina
Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.62379Orpo pihalla kuin lumiukko
Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA1311466- 131359
- 1901156
- 64980