Miten saan nopeasti rahaa.

Moi, oon 12 vutta vanha ja tarviisin nopeesti kasaan 300e uutta puhelinta varten?

6

552

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toimihenkilö

      Olet 12-vuotias, etkä tarvitse 300 euron puhelinta.

    • Omyritäjä

      Sinun iässäsi ei paljoa voi tehdä, pyydä joulu- syntymäpäivä lahjaksi rahaa. Voit ehkä myös kysyä sukulaisilta tai naapureilta jos nämä tarvitsisivat vaikka ikkunan pesussa apua tai nyt talven tullessa myöhemmin lumitöissä. Pulloja keräämällä. Oikein muuta en tuon ikäiselle keksi, mutta olen kyllä samaa mieltä ylemmän kanssa, tarvitsetko todella mitään 300 euron puhelinta.

    • kimmo266

      mene töihin:3

    • ipuopopo

      onko sun tikkarissa jo karvoja

    • karakallionmiika

      Sain viikossa auttamalla naapureita 180 euroo kun aloitin ja nyt on useita naapureita jota autan, saan nyt 250-300euroo viikossa.
      Ihan joka päivä on pyörällä ulkoiluttaa koiraa ja kaikenlaista hommaa, lumitöitä, kaupassa käyntiä ja yhden invaliidin seurana kauppamatkoilla.
      On mun tikkarissa jo karvoja ja jos näytän niin paljonko siitä saisi? Se on sellainen normaali tuppikalu 12-13cm kovana.

    • ffffdfdfdf

      näytä sitä naapurin mummolle
      ilman tekareita se voi tehdä sulle ns ienjumppaa

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5217
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3382
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      91
      3214
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      39
      2839
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1837
    6. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1570
    7. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1555
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1416
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      122
      1212
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1139
    Aihe